Ogłoszenia parafialne XXII niedzieli zwykłej (29.08.2021)

W tym tygodniu:

 1. W środę Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego każdego dnia podczas Mszy św.
 2. Od środy 1 września powraca porządek Mszy św. w ciągu roku, tzn. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W środę kancelaria parafialna czynna tylko po południu.
 3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
  * w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w tym dniu modlitwą  i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji;
  * spowiedź w pierwszy piątek miesiąca: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30;
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszej soboty;
  * odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę września od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • słowo Boże głosi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz posługujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Będzie kwestował po Mszach Świętych i prosi o pomoc dla prowadzonej misji;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
  4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
  5. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na wycieczkę rowerową do Racławic w dniu 5 września br. Informacje na plakatach.
  7. Katechezy przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie w dniach 17-18 września. Kontakt i zapisy na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego.
  7. Piesza pielgrzymka do Mogiły w sobotę 18 września. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.
  8. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Jak działa sumienie?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Jaką szkołę ukończył Jezus?
  9. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w piątek św. Grzegorza Wielkiego, doktora Kościoła.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Edwarda Nowaka, Jana Kozerę, Krzysztofa Hajdysa, Alfreda Skalskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Natalię Sadowską, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Edwardę Gudowską, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.