Ogłoszenia parafialne XXIII niedzieli zwykłej (05.09.2021)

Dzisiaj:

 • słowo Boże głosi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz posługujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Będzie kwestował po Mszy Świętej i prosi o pomoc dla prowadzonej misji;
 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek uroczystość 82. Rocznicy bitwy pod Proszowicami. O godz. 10.00 w kościele Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny, poległych żołnierzy Armii Kraków. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz do kwatery żołnierzy polskich i złożenie kwiatów.
 2. Również w poniedziałek pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w sali wikariatu o godz. 19.00.
 3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji darczyńców i ofiarodawców naszej parafii, i w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się w intencji ministrantów i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie ministranckie w sali wikariatu z opiekunem ks. Maciejem.
 5. W poniedziałek 13 września o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ulicy: Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru we wtorek po wieczornej Mszy św.

W najbliższą niedzielę:

 • modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego;
 • na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla najmłodszych.
  6. Konferencja Episkopatu ogłosiła dzisiejszą niedzielę jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć tę inicjatywę.
  7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
  8. Katechezy przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie w dniach 17-18 września. Kontakt i zapisy na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego.
  9. Piesza pielgrzymka do Mogiły w sobotę 18 września. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.
  10. Wespół ze Stowarzyszeniem Zielononóżka przygotowujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę do Głogowca, miejsca narodzin św. s. Faustyny i do Lichenia w dniach 23 – 24 października. Szczegóły w przyszłym tygodniu.
  11. Od niedzieli 26 września rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas ósmych chcących przygotować się do  przyjęcia tego sakramentu:
 • 14 września we wtorek o godz. 17.00 SP nr 1;
 • 17 września w piątek o godz. 17.00 SP nr 2 i SP Szczytniki. Odpowiedzialnymi za przygotowanie są: ks. Tomasz i s. Ewa.
  12. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: To osoby nie liczby. Skala samobójstw jest porażająca, a problem bardzo aktualny.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Eucharystia ocali świat. W Budapeszcie rozpoczyna się Światowy Kongres Eucharystyczny.
  13. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Alfreda Skalskiego, Natalię Sadowską, Edwardę Gudowską, Zofię Gruszka, Alinę Gołdyn, Mirosława Wójcika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.