Ogłoszenia parafialne XXIV niedzieli zwykłej (12.09.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy Bogu za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Wstawiennictwo nowych błogosławionych niech wyprasza nam Bożą Opiekę;
 • ks. Antoni dziękuje za życzliwość i pomoc materialną dla prowadzonej misji. Ofiarodawcom wyrażamy niezmierną wdzięczność;
 • modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego;
 • rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Niech to będzie czas refleksji, a zwłaszcza wspólnotowej modlitwy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i w polskiej szkole;
 • przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć inicjatywę „Dzień Solidarności z Afgańczykami”.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ulicy: Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej, których prosimy o oprawę liturgiczną i niesienie figury MB Fatimskiej.
 2. Spotkanie w kościele z rodzicami i młodzieżą klas ósmych chcących przygotować się do  przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  * we wtorek 14 września o godz. 17.00 SP nr 1;
  * w piątek 17 września o godz. 17.00 SP nr 2 i SP Szczytniki. Odpowiedzialnymi za przygotowanie są: ks. Tomasz i s. Ewa.
 3. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 17 września po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu.
 4. Piesza pielgrzymka do Mogiły w sobotę 18 września. Wyjście o godz. 6.00 z kościoła, powrót ok. godz. 18.00. Zapisy w celu ubezpieczenia grupy i powrotnego transportu do czwartku włącznie. Ubezpieczeniem objęci są tylko zapisani na listę.
 5. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie w dniach 17-18 września.
 6. Dwudniowa autokarowa pielgrzymka do Głogowca, miejsca narodzin św. s. Faustyny i do Lichenia w dniach 23 – 24 października. Zapisy i informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 3 października włącznie.
 7. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w niedzielę 19 września w związku z 4. Biegiem Proszowickim nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Proszowic w godzinach: od 14.30 do 17.00. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia, proszą o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zaleceń służb zabezpieczających bieg.
 8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie modlitewne 25 września br. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy lub na numery tel. podane w gablocie wraz z wpłatą zaliczki 20 zł.
 9. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Jak się trafia na ołtarze?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Historia uzdrowienia za wstawiennictwem m. Czackiej.
 10. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  – we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Dobranowicach;
  – w środę NMP Bolesną;
  – w czwartek św. męczenników: Korneliusza , papieża i Cypriana, biskupa;
  – w sobotę św. Stanisława Kostkę.
  Parafianom i Gościom życzymy łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wojciecha Pasternaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.