Ogłoszenia parafialne XXV niedzieli zwykłej (19.09.2021)

Dzisiaj:

  • Słowo Biskupa Jana Piotrowskiego →→→
  • dziękujemy pielgrzymom do Mogiły za dar modlitwy. W pielgrzymce wzięło udział 48 osób. Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin będzie sprawowana w najbliższą środę podczas Nowenny.
  • ofiarodawcom za Dzień Solidarności z Afgańczykami wyrażamy niezmierną wdzięczność. Ofiara w wysokości 2.500,00 zł została wpłacona na konto do dyspozycji Caritas Diecezji Kieleckiej;
  • dziękujemy mieszkańcom ul. Zamkowej, Zielonej, Zacisze, Królewskiej, Brodzińskiego, o. Rafała, Wesołej za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę; na kolejne nabożeństwo fatimskie 13 października połączone z procesją różańcową zapraszamy mieszkańców ulic: 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie;
  • w związku z 4. Biegiem Proszowickim nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Proszowic w godzinach: od 14.30 do 17.00. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zaleceń służb zabezpieczających bieg.

https://www.diecezja.kielce.pl/bp-jan-piotrowski-zaprasza-do-katedry

W tym tygodniu:

  1. W środę podczas Nowenny modlimy się w intencji ks. Tomasza obchodzącego swoje imieniny.
  2. W czwartek 23 września o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie formacyjne rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św., która jest zaplanowana na sobotę 14 maja 2022 r.
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie modlitewne 25 września br. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy SP nr 1 przy ul. Kosynierów. Są jeszcze wolne miejsca.

W najbliższą niedzielę:
Przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania uczniowie klas ósmych złożą swoje deklaracje:
* podczas Mszy o godz. 9.30swoje deklaracje złożą uczniowie SP nr 1;
* podczas Mszy św. o godz. 12.30 swoje deklaracje złożą uczniowie SP nr 2
i SP Szczytniki.
4. W sobotę 2 października odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kielcach. Zapisy i informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
5. Dwudniowa autokarowa pielgrzymka do Głogowca, miejsca narodzin św. s. Faustyny i do Lichenia w dniach 23 – 24 października. Zapisy i informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
6. W prasie katolickiej:
– w “Niedzieli”: Boży wojownik. O walce Ojca Pio z szatanem.
– w “Gościu Niedzielnym”: Matka mówi przez łzy. Rocznica objawień Matki Bożej w La Salette.
7. Wspominamy w tym tygodniu:
– w poniedziałek św. Andrzeja Kim, prezbitera i Towarzyszy;
– we wtorek św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę;
– w czwartek św. o. Pio;
Parafianom i Gościom życzymy łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jana Bazana, Marię Szczygieł, Włodzimierza Adamca, Wiesławę Gazda, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Kazimierę Rojek, której pogrzeb we wtorek o godz. 11; Leszka Maja, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.