Ogłoszenia parafialne XXVII niedzieli zwykłej (03.10.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Niedzielę św. Franciszka. Jest to okazja do włączenia się w modlitwę w intencji ochrony Bożego Stworzenia;
 • o godz. 12.30 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza „Zielononóżka”. Po Mszy św. w podwórzu plebanii błogosławieństwo zwierząt, degustacja i sprzedaż produktów lokalnych oraz możliwość nabycia sadzonek drzew. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zagospodarowanie sali spotkań w budynku wielofunkcyjnym.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji darczyńców i ofiarodawców naszej parafii, i w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca października. Modlimy się o dar powołań kapłańskich i zakonnych i prosimy za tych, którzy odpowiadają na Jego wołanie. Jerycho Różańcowe od godz. 17.15. 
 3. Również w czwartek o godz. 16.00 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci klas III.
 4. W przyszłą niedzielę 10 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Po Mszach św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć Papieski Fundusz Stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 23 – 24 października. Zapisy do środy włącznie. Prosimy o dokonywanie wpłaty w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 6. Rezerwacje intencji Mszy św. na 2022 r. będą przyjmowane w kancelarii parafialnej od wtorku 5 października. Prosimy czytelnie na kartkach zapisać intencje, adres i nr telefonu.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnicze na 2022 r. oraz różańce i medaliki komunijne.
 8. W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św. o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców ulic: 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie. Teksty czytań do odbioru w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu parafii prosimy o trzymanie straży w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej w procesji.
 9. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Jak pogłębić wiarę? Wielu katolików jest przekonanych, że wiara jest jedynie decyzją woli. Być może dlatego styl życia znacznej liczby osób wierzących nie odbiega znacząco od stylu życia niewierzących.
  – w “Gościu Niedzielnym”: „Różaniec? Mam, modlę się” oraz „Za darmo” umarło? Jak wygląda współczesny wolontariat? Czy wyrosło pokolenie niezdolne do poświęceń, które z kalkulatorem w dłoni zadaje pytanie: „Czy mi się to opłaca?”
 10. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu;
  – we wtorek św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
  – w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową;
  – w sobotę bł. Wincentego Kadłubka;
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Wójcika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.