Ogłoszenia parafialne XXVIII niedzieli zwykłej (10.10.2021)

Dzisiaj:

 • XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła naszymi ofiarami zapewniamy stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. 
 • dziękujemy Stowarzyszeniu Proszowickich Hodowców Zielononóżka i KGW Szreniawa za poprowadzenie dnia ku czci św. Franciszka i ofiarę na zagospodarowanie sali spotkań.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, po Mszy św. wieczór uwielbienia.
 2. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2021r., różańce i łańcuszki z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św. o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.15. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców ulic: 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie. Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu parafii prosimy o trzymanie straży w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej w procesji.
 5. W czwartek 14 października w modlitwie różańcowej polecamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkół prosząc o Boże błogosławieństwo.
 6. W piątek 15 października modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji Dzieci Utraconych.
 7. W najbliższą niedzielę modlimy w intencji WSD w Kielcach z racji dnia seminaryjnego. Ofiary na tace przeznaczone są na naszą diecezjalną uczelnię.
 8. Również w najbliższą niedzielę w kaplicy w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących mieszkańców Górki Stogniowskiej, a dla zmarłych o życie wieczne
 9. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 19-20 października. Zwyczajowo prośba o zbiórkę warzyw skierowana jest do rolników, ale wszyscy bierzemy w tym udział. Zapraszamy do włączenia się w to wspólne dzieło odpowiedzialnych za rejony miasta, jak czynią to sołtysi wiosek.
 10. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę do Lichenia.
 12. W prasie katolickiej:
  – w „Gościu niedzielnym”: Synod to nie rewolucja;
  – w „Niedzieli”: Powstań i świadcz!
 13. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  – we piątek św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła;
  – w sobotę św. Jadwigę Śląską.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Barbarę Waluś. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.