Ogłoszenia parafialne XXIX niedzieli zwykłej (17.10.2021)

Dzisiaj:

 • gościmy przedstawicieli naszego Seminarium. Bóg zapłać za ofiary na naszą diecezjalną uczelnię;
 • dziękujemy ofiarodawcom XXI Dnia Papieskiego. Zebrana ofiara w wysokości 3.130,00 zł została wpłacona na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na fundusz stypendialny;
 • dziękujemy mieszkańcom ul. 3 Maja, Leśnej, Kleszczyńskiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Słonecznej, Zagrody Królewskie za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę; Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu parafii za trzymanie straży w czasie nabożeństwa i niesienie Figury Matki Bożej w procesji;
 • w kaplicy w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących mieszkańców Górki Stogniowskiej, a dla zmarłych o życie wieczne.

W tym tygodniu:  

 1. Spotkanie formacyjne z uczniami klas ósmych SP nr 2 przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  * w poniedziałek o godz. 16.30 klasa 8a;
  * w piątek o godz. 16.30 klasa 8b.
  W przyszłym tygodniu spotkanie formacyjne z uczniami klas ósmych SP nr 1 oraz SP Szczytniki.
 2. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy SP nr 1.
 3. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 19-20 października. Zwyczajowo prośba o zbiórkę warzyw skierowana jest do rolników, ale wszyscy bierzemy w tym udział. Zapraszamy do włączenia się w to wspólne dzieło odpowiedzialnych za rejony miasta, jak czynią to sołtysi wiosek.
 4. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 22 października po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu.
 5. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.
 6. Od 26 października – 02 listopada obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 7. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale modlitwą indywidualną i wspólną modlitwą Kościoła – Msza św. i ofiarowana Komunia św., różaniec czy wypominki, w których wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu we wspólnocie Kościoła.
 8. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi będzie od 1 do 8 listopada w kościele o godz. 17.00.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r.
 10. W prasie katolickiej:
  – w „Gościu niedzielnym”: Zobaczyć człowieka.
  – w „Niedzieli”: Jak dziś mówić o Jezusie
 11. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Łukasza, Ewangelistę;
  – w środę św. Jana Kantego, prezbitera;
  – w piątek św. Jana Pawła II, papieża;.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.