Ogłoszenia parafialne XXX niedzieli zwykłej (24.10.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na WSD w Kielcach oraz dziękujemy paniom i panom sołtysom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki warzyw;
 • Niedziela Misyjna. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć inicjatywę Światowego Dnia Misyjnego. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Do zabrania kalendarz misyjny jako cegiełka na nowo powstającą parafię na Wybrzeżu Kości Słoniowej, którą tworzy ks. Antoni Sokołowski. W kalendarzu misyjnym zdjęcia z posługi ks. Antoniego w Afryce.

W tym tygodniu:  

 1. Spotkanie formacyjne z uczniami klas ósmych SP nr 1 przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 16.30: w poniedziałek klasa 8a; we wtorek klasa 8b; w środę klasa 8c oraz klasa 8 ze SP w Szczytnikach;
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Róż Żywego Różańca.
 3. W czwartek o 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w listopadzie.
 4. Od 26 października – 02 listopada obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 5. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale modlitwą indywidualną i wspólną modlitwą Kościoła – Msza św.
  i ofiarowana Komunia św., różaniec czy wypominki, w których wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu we wspólnocie Kościoła.
 6. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi będzie od 1 do 8 listopada w kościele o godz. 17.00.
 7. W dniach 29 października – 01 listopada zostanie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul. Krakowskiej oraz ul. Armii Kraków. Zostaje ograniczona prędkość pojazdów do 30 km/h i ostrzeżenie o poruszających się pieszych na ul. Krakowskiej.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, nowy numer „Miłujcie się”, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika i ścienne na 2022r.
 9. W prasie katolickiej:
  – w „Gościu niedzielnym”: Zjadacz wolnego czasu. O mechanizmach uzależnienia od mediów społecznościowych.
  – w „Niedzieli”: Kościół ma prawo głosu
 10. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w czwartek świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janusza Mącznika, Leokadię Hołda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.