Ogłoszenia parafialne XXXI niedzieli zwykłej (31.10.2021)

Dzisiaj:

 • rocznica poświęcenia naszego kościoła. O 17.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła.

W tym tygodniu:  

 1. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że Uroczystość ta należy do świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św.! Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku! Dla osób wierzących pamięć o zmarłych wyraża się przede wszystkim w modlitwie – dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze św., modlitwę – zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną – szczególnie różaniec. Dodatkowo w dniach 1-8 listopada Kościół zezwolił, aby wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogli pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, w pozostałe zaś dni listopada odpust cząstkowy, który można ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu.
 2. Porządek Mszy św. 1 listopada: w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00; w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00, po Mszy św.procesja z pięcioma stacjami modlitw za zmarłych.
 3. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna wokół kościoła.
 4. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.00 w kościele różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.
 5. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii, na cmentarzu 1 listopada oraz kancelarii. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 6. Dzisiaj i jutro odbywać się będzie kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na naszym cmentarzu.
 7. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00; Jerycho Różańcowe jest formą modlitwy odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie ogromne mury Jerycha runęły od huku trąb,  miasto zostało zdobyte.  Ten historyczny epizod jest dla nas przyczyną podjęcia szturmu do nieba na ogrom zła, jakie szerzy się we współczesnym świecie.  W nawiązaniu do tego wydarzenia ufamy, że wytrwała modlitwa Różańcowa przed Najświętszym Sakramentem w pierwszy czwartek miesiąca jest w stanie skruszyć mury wybudowane przeciwko Bogu i życiu.
  * w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
  * spowiedź w pierwszy piątek miesiąca podczas każdej Mszy św.
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny;
  * o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie;
  * odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę listopada od godz. 9.00.
 8. W najbliższą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca; ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 9. W prasie katolickiej:
  – w „Gościu niedzielnym”: Złoty klucz.
  – w „Niedzieli”: Komu odpusty? Polisa na życie wieczne.
  10.  Wspominamy w tym tygodniu:
  – w czwartek św. Karola Boromeusza, biskupa.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janusza Mącznika, Władysławę Cikała, Stanisława Małysę, Irenę Godzic, której pogrzeb w środę o godz. 11.00, Eugeniusza Sobka, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.