Ogłoszenia parafialne XXXII niedzieli zwykłej (07.11.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;

W tym tygodniu:  

 1. W czwartek 11 listopada – Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i 18.00. Będziemy w tym dniu modlić się o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny Polski oraz  odśpiewamy Suplikacje.
 2. W czwartek kancelaria parafialna nieczynna.
 3. W piątek 12 listopada modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 4. W miesiącu listopadzie za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r.
 7. Wyrażamy ubolewanie i zaniepokojenie z tego powodu, że zgłaszające się w kancelarii osoby celem zawarcia umowy przedłużającej dzierżawę miejsca grobu wprowadzają w błąd zarządcę cmentarza oświadczając, że są z rodziny jedynymi dysponentami miejsca grobu. Okazuje się, że nie są jedynymi, a sprawa nie była konsultowana w kręgu rodziny i rodzi to niepotrzebne napięcia. Prosimy zatem o zgodę i oświadczenie rodziny na decyzję ustalenia dysponenta miejsca grobu. Dotyczy to szczególnie tych grobów, których potencjalni dysponenci jako rodzina niewiele wiedzą o tzw. dalszej rodzinie lub świadomie zatajają swoją wiedzę. Do końca listopada zostaną uzupełnione informacje w Grobnecie. Do tego czasu i do wyjaśnienia kilku sytuacji nie będą zawierane nowe umowy przedłużające dzierżawę miejsca grobu. Za niedogodności przepraszamy.  

W najbliższą niedzielę:

 • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka będzie obchodzony w Kościele 5. Światowy Dzień Ubogichpod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Informujemy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony obok chrzcielnicy: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na kwiaty do kościoła oraz na doraźne akcje pomocowe. Ofiary można wrzucić do koszyczka przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek poświęcenie bazyliki na Lateranie;
  – w środę św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa;
  – w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  – w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina, pierwszych męczenników Polski;
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Irenę Godzic, Eugeniusza Sobka, Adelę Bujak, Zofię Przezdzienk, Leszka Marca, Mariannę Śmiałek, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.