Ogłoszenia parafialne XXXIII niedzieli zwykłej (14.11.2021)

Dzisiaj:

 • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka  obchodzony jest dzisiaj w Kościele 5. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Informujemy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony obok chrzcielnicy: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na kwiaty do kościoła oraz na doraźne akcje pomocowe. Ofiary można wrzucić do koszyczka przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.

W tym tygodniu:  

 1. W środę swoje imieniny obchodzi s. Elżbieta. Msza św. w intencji siostry w środę o godz. 6.30.
 2. W czwartek 18 listopada o godz. 16.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie poświęcone modlitwie za zmarłych.
 1. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 19 listopada po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu.
 2. W miesiącu listopadzie za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zaśpiewa nasz chór parafialny z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Cecylii – patronki  śpiewu i muzyki kościelnej.
 5. Również w przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, kalendarze rolnika na 2022 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja telewizję Trwam.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  W najnowszej Niedzieli m.in.:
  – Synod nie jest parlamentem. O tym, jak Kościół polski jest postrzegany w Kurii Rzymskiej i jakie najważniejsze problemy były dyskutowane w czasie spotkania polskich biskupów z papieżem;
  W Gościu Niedzielnym m.in. Ktoś im obiecał, że znajdą się na Zachodzie. O imigrantach przekonanych, że są na granicy białorusko-niemieckiej i wojnie psychologicznej związanej z kryzysem migracyjnym.
 8. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
  – w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę;
  – w piątek bł. Salomeę, zakonnicę;
  – w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Cecylię Chmurę oraz + Janinę Jelonkiewicz, której pogrzeb we  wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…