Ogłoszenia parafialne Uroczystości Chrystusa Króla (21.11.2021)

Dzisiaj:

 • Święto patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odnawiamy   Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana;
 • Dziś zostają poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną. Zwyczajem w naszej parafii (jak pewnie w wielu innych) jest roznoszenie opłatków po domach przez organistów. Panowie organiści od jutra udadzą się z nimi do naszych domów. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o sprzedawanie opłatków. Poświęcone opłatki, które roznosić będą panowie  organiści nie mają wyznaczonej ceny. Ofiary, które za nie składamy są elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje organista od parafian za swoją posługę w parafii. Czasami ktoś mówi: w supermarkecie opłatki sprzedają np. po l zł i  już sobie kupiłam. Tu chodzi to,                               że przyjmujemy poświęcony opłatek  w łączności z parafią i jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za całoroczną posługę organistów. Przyjmujmy więc życzliwie obu panów zachowując równocześnie obowiązujące normy sanitarne.
 • Siostry w tym roku nie będą rozprowadzać opłatków po domach lecz będzie je można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr. Biorąc opłatki od sióstr również pamiętajmy, że jest to  forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich cenną – całoroczną posługę w naszej parafii.
 • Panowie organiści w tym tygodniu udadzą się w Proszowicach na ulice: Brodzińskiego, Zamkową, Zacisze, Zieloną, Jagiełły, Źródlaną oraz do Opatkowic.
 •  Bp Jan Piotrowski w wydanym komunikacie zachęca nas wszystkich do modlitwy w intencjach pokoju w naszej Ojczyźnie. Odmawiajmy w tych dniach modlitwę Pod Twoją obronę i śpiewajmy suplikacje.

W tym tygodniu:

 1. Spotkanie z sołtysami w czwartek 25 listopada o godz.18.30.
 2. Również w czwartek o 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w grudniu.
 3. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r., lampiony adwentowe, opłatki,  Promyczki dla dzieci  i Mały Gość.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  W Niedzieli np. artykuł: Naprawdę cudowny. Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń. Ks. Waldemar Rakocy przedstawia symbolikę Medalika. W Gościu Niedzielnym: Zewnętrzne gesty nie pomogą. Czy tytułowanie Chrystusa „Królem Polski” to dobry pomysł? Co Kościół mówi o objawieniach Rozalii Celakówny? I dlaczego sformułowanie, że Maryja jest Królową Polski nie wzbudza takich wątpliwości?
 5.  Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z racji jej wspomnienia modlimy się  w intencji chóru parafialnego, panów organistów, scholii dziecięcej. W najbliższą niedzielę o godz.  11.00 Msza św. w ich intencji.
  – w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.  
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 6. Najbliższa niedziela rozpoczyna okres Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Danutę Niedźwiecką, Jana Świątka oraz + Krystynę Rokicińską, której pogrzeb w środę o godz. 11.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…