Ogłoszenia parafialne I niedzieli Adwentu (28.11.2021)

Dzisiaj:

 • rozpoczynamy Adwent pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa.
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii. Cena za świece to wartość ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka. Sugerowana w tym roku cena Caritas – od 7 zł.

W tym tygodniu:

 1. Jutro  w modlitwie będziemy polecać  ks. bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w 7 rocznicę  objęcia naszej Diecezji.
 2. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00; po roratach Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP; dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00;
 3. We wtorek imieniny ks. Andrzeja. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca grudnia:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00. Ufamy, że wytrwała modlitwa Różańcowa przed Najświętszym Sakramentem jest w stanie skruszyć mury wybudowane przeciwko Bogu i życiu.
  * w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
  * spowiedź w pierwszy piątek miesiąca rano podczas Mszy św.; po południu od godz. 17.30.
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny;
  * o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie;
  * odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 23 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

W najbliższą niedzielę:

 • Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek wspieramy ten Kościół;
 • o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
  5. Zwyczajem naszej parafii – jak pewnie wielu innych – jest roznoszenie opłatków przez organistów. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o sprzedawanie opłatków. Poświęcone opłatki nie mają wyznaczonej ceny. Ofiary, które za nie składamy, są elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje organista od parafian za swoją posługę, a poświęcony opłatek jest znakiem łączności z parafią.
  6. W tym tygodniu panowie organiści udadzą się w Proszowicach na ulice: Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Partyzantów (domy), Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Krakowska, Armii Kraków, Kosynierów, Głowackiego, Św. Trójcy, Wiślana, Wolności, Kolejowa, Biały Krzyż oraz do Szczytnik, Kowar i Szreniawy. Kto nie może przyjąć w domu może nabyć opłatki przy wejściu na chór organowy.
  7. Mieszkańcy z miejscowości i ulic odwiedzanych do tej pory przez Siostry: Jakubowice, Górka Stogniowska, Stogniowice, Łaganów, Górka Jaklińska, Jazdowiczki, Szklana, ul. Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Słoneczna, Królowej Jadwigi, Królowej Bony proszeni są o nabywanie opłatków w zakrystii lub w domu sióstr. Biorąc opłatki od sióstr również pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich cenną całoroczną posługę w naszej parafii.
  8. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r., lampiony adwentowe, opłatki, Promyczki dla dzieci i Mały Gość, świece Caritas.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli: Religia pod ostrzałem; w Gościu Niedzielnym: Czekam na Ciebie, Książę Pokoju.
  10. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek św. Andrzeja, Apostoła; pamiętamy w modlitwie o bp. Andrzeju Kalecie;
  – w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  – w sobotę św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krystynę Rokicińską, Ryszarda Strzeleckiego, Władysława Tomaszkiewicza, Danutę Kotarba, Barbarę Chwastek, której pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.