Ogłoszenia parafialne II niedzieli Adwentu (05.12.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii;
 • Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami wspieramy ten Kościół;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii. Cena za świece to wartość ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka. Sugerowana w tym roku cena Caritas – od 7 zł;
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom, kierownictwu i pracownikom sklepów EURO, BIEDRONKA, LEWIATN i PALEO za hojny dar serca w trakcie świątecznej zbiórki żywności. Dziękuje nade wszystko wolontariuszom z Zespołu Szkół, SP nr 2 i SP nr 1. Zebrano łącznie 1,8 tony artykułów spożywczych. Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po pomoc do Caritas. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00; po roratach Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP; dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00;
 2. W środę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny:
  * Msze święte o godz. 6.00, 7.00 i 18.00;
  * o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski dla świata;
  * o 18.00 we Mszy św. polecamy dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji swoich dzieci.
 3. W czwartek 9 grudnia o godz. 18.00 poświęcenie medalików. Zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. Myśl przewodnia: Jak zbudować duchową odporność.
 4. W tym tygodniu panowie organiści udadzą się w Proszowicach na ulice: 3 Maja, Kilińskiego, Partyzantów blok 39, Królewska, Ojca Rafała, Wesoła oraz do Makocic i Gniazdowic. Kto nie może przyjąć w domu może nabyć opłatki przy wejściu na chór organowy.
 5. Mieszkańcy z miejscowości i ulic odwiedzanych do tej pory przez Siostry: Jakubowice, Górka Stogniowska, Stogniowice, Łaganów, Górka Jaklińska, Jazdowiczki, Szklana, ul. Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Słoneczna, Królowej Jadwigi, Królowej Bony proszeni są o nabywanie opłatków w zakrystii lub w domu sióstr. Biorąc opłatki od sióstr pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich cenną całoroczną posługę w naszej parafii.
 6. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r., lampiony adwentowe, opłatki, Promyczki dla dzieci i Mały Gość, świece Caritas.

W najbliższą niedzielę:

 • modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego;
 • rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. dr Karol Zegan.
  7. W czwartek 23 grudnia odwiedziny chorych z Komunią Świętą przed świętami Bożego Narodzenia. W związku z panującą sytuacją Coronavirusa – chorych, zarówno tych, których księżą odwiedzali
  w pierwszą sobotę miesiąca, jak i tych odwiedzanych z okazji świąt, zgłaszamy w zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli: O kulisach powstania największej katolickiej rozgłośni w Polsce opowiada o. Tadeusz Rydzyk, twórca i dyrektor Radia Maryja; w Gościu Niedzielnym: Rutyna i formalizm już nie działają.  Odkrywamy w naszych środowiskach ludzi, którzy są związani z Kościołem tylko przez chrzest, ale już nie przez praktykę wiary.
  9. Wspominamy w tym tygodniu:
 • we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Barbarę Chwastek, Cecylię Skrzyp, Jerzego Krzeka, Halinę Świastyn, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Leokadię Tarka, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Tadeusza Kopcia, którego pogrzeb w czwartek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.