Ogłoszenia parafialne III niedzieli Adwentu (12.12.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za wsparcie Kościoła na Wschodzie – zebrana w ubiegłą niedzielę ofiara została przekazana Dziełom Misyjnym Diecezji Kieleckiej, jak również ofiara z Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii. Cena za świece to wartość ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka. Sugerowana w tym roku cena Caritas – od 7 zł;
 • Panowie Organiści dziękują za życzliwość i złożone ofiary przy rozprowadzaniu opłatków. Opłatki są do nabycia u sióstr. Biorąc opłatki od sióstr pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich posługę w naszej parafii;
 • rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. dr Karol Zegan, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej.
 • Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:
  – w poniedziałek, wtorek: o godz. 6.00, 8.00, 16.00 i 18.00;
  – w środę: o godz. 6.00, 8.00, 11.00 – z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, 16.00 i 18.00;
  – możliwość spowiedzi każdego dnia podczas Mszy św.;
  w środę spowiedź z pomocą księży z dekanatu od godz. 8.30 – 12.00 i od godz. 15.30 – 19.00;
  – we wtorek i środę ofiarami na tace dziękujemy za posługę rekolekcyjną;

W tym tygodniu:

 1. Jutro przypada 40. r. wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o jego ofiarach.
 2. Od czwartku Nowenna ku czci Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 6.00.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NS Pana Jezusa.
 4. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r., lampiony adwentowe, opłatki, Promyczki dla dzieci i Mały Gość, świece Caritas.
 5. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w czwartek rano. W pozostałe dni nieczynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii bezpośrednio po Mszach świętych.

W najbliższą niedzielę:

 • kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia pod Gwiazdami na Rynku.
  6. W czwartek 23 grudnia odwiedziny chorych z Komunią Świętą przed świętami Bożego Narodzenia. W związku z panującą sytuacją Coronavirusa – chorych, zarówno tych, których księżą odwiedzali w I sobotę miesiąca, jak i tych odwiedzanych z okazji świąt, zgłaszamy i potwierdzamy w zakrystii.
  7. W niedzielę św. Rodziny 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo i modlitwa w intencji małżonków jubilatów – jubileusze zgłaszamy w zakrystii.
  8. Przychodnia ProZdrowie Centrum Ortopedyczno-Diagnostyczne, ul. Szpitalna 21, zaprasza do skorzystania z oferty badań Profilaktyka 40+. Program realizowany jest we współpracy z NFZ więc profilaktyka jest darmowa. W razie jakichkolwiek pytań kontakt pod numerem 793-420-419.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli: Czy wyznawców Chrystusa wolno bić?; w Gościu Niedzielnym: Chrześcijańska zasada ordo caritatis.
  10. Wspominamy:
  – w poniedziałek św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
  – we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Halinę Świastyn, Leokadię Tarka, Tadeusza Kopcia, Leszka Wojtasika, Annę Korzec, Balbinę Kłos, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.