Ogłoszenia parafialne IV niedzieli Adwentu (19.12.2021)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za udział w rekolekcjach adwentowych i skorzystanie z sakramentu pokuty;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii. Proponujemy by świecę świąteczną Caritas po wigilii lub w Święta zapalić na grobie swoich najbliższych na cmentarzu;
 • opłatki są do nabycia u sióstr.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek 23 grudnia odwiedzimy chorych z Komunią Świętą przed świętami Bożego Narodzenia. W związku z sytuacją Coronavirusa – chorych zgłaszamy do dzisiaj i potwierdzamy w zakrystii.
 2. W piątek 24 grudnia:
  * ostatnie roraty, podczas których modlimy się o Boże błogosławieństwo dla uczestniczących w nich osób i dla ich rodzin;
  * nie będzie Mszy św. o godz. 18.00;
  * z pierwszą gwiazdą zasiądziemy do Wigilii, którą rozpoczynamy modlitwą za żywych i zmarłych, następnie odczytujemy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia;
  * Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 23.40, o północy Pasterka.
 3. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
 4. Z powodu pandemii Ks. Biskup jak w ubiegłym roku zalecił inną formę kolędy niż zwykle. W związku z tym od 28 grudnia chcemy zapraszać do kościoła – naszego parafialnego Wieczernika – na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Podczas tego spotkania pragniemy przekazać kadzidło, kredę do oznaczenia mieszkań, wodę święconą i figurkę Dzieciątka Jezus. Dopełnieniem niech będzie wspólna modlitwa rodziny po przyjściu do domu, zapalenie kadzidła i pokropienie mieszkania wodą święconą. Informacja o Mszach św. kolędowych zostanie umieszczona w czwartek w gablotach, na stronie internetowej oraz w miejscach ogólnodostępnych na terenie parafii.
  * 28 grudnia zapraszamy mieszkańców Stogniowic;
  * 29 grudnia mieszkańców Szczytnik;
  * 30 grudnia mieszkańców Górki Stogniowskiej.
 5. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2022r., opłatki, Promyczki dla dzieci i Mały Gość, nowy numer „Miłujcie się”, świece Caritas.

W najbliższą niedzielę:

 • na Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo i modlitwa w intencji małżonków jubilatów – jubileusze zgłaszamy w zakrystii;
 • w 2. Dzień Świąt będzie kwesta  na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  6.  Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli: Czas się przebudzić. W numerze książeczka z obrzędem Wieczerzy wigilijnej;
  w Gościu Niedzielnym: Jedynie Bogu należy oddawać pokłon. W tym numerze płyta z kolędami śpiewanymi przez polskie karmelitanki z Islandii.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Balbinę Kłos, Irenę Hołda, Teresę Sasnal, Franciszkę Zagórską, Teresę Żywot, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00; Marię Kula, której pogrzeb również w poniedziałek o godz. 13.00; Marię Łach, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.