Ogłoszenia parafialne I niedzieli Wielkiego Postu (06.03.2022)

Dzisiaj:

 • o godz. 12.30 chrzty;
 • o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – przewodniczy ks. Tomasz, kapelan;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe i bieżące sprawy parafii;
 • dziękujemy za złożone w Środę Popielcową ofiary na pomoc dla Ukrainy w wysokości 10.870 zł. Ofiary te zostały przekazane do Caritas kieleckiej. Również dzisiaj wspieramy potrzebujących;
 • Caritas uruchamia akcję pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY. Od następnej niedzieli będą dostępne w przedsionku od zakrystii specjalne kartony, które rodziny będą mogły wypełnić produktami pierwszej potrzeby. Lista produktów znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Więcej informacji w przyszłą niedzielę. Informacja o podjętych i proponowanych działaniach Caritas w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Kobiet – modlimy się za matki, żony i siostry.
 2. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się Księga Trzeźwości. Osoby uzależnione od alkoholu zachęcamy do odnowienia przyrzeczeń trzeźwościowych. Każdy kolejny dzień bez alkoholu dla uzależnionych, to małe zwycięstwo.
 3. Droga Krzyżowa:

* w czwartek o 16.30 dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;

* w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych.

W najbliższą niedzielę:

 • dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary złożone do puszek, jak i te ze światła wdzięczności będą przeznaczone na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku.
 2. Tu jest twoje miejsce, tu masz swój ciasny, ale własny kąt. Tu jest twoje miejsce, tu jest twój dom” – śpiewał Andrzej Cierniewski. O tym naszym domu pisze p. Henryk Pomykalski w publikacji: „Z dziejów Ziemi Proszowskiej”. Książka do nabycia w sklepiku w dzwonnicy.
 3. Komitet Odnowy Zabytkowych Pomników na cmentarzu zgłosił do odnowienia figurę Matki Bożej tzw. Cygańskiej oraz zabezpieczenie figury Matki Bożej przy krzyżu misyjnym. Jeśli ktoś z racji rodzinnych lub pokrewieństwa rości sobie prawo do tych figur – prosimy o kontakt.
 4. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Dziękujemy Bogu, że jesteście z nami.

– w “Gościu Niedzielnym”: – Oręż Boga. Do numeru dołączona kolejna płyta: Księgi Prorockie ST.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Lucynę Nowak, Andrzeja Pawłowskiego, Aleksandrę Piszczyk, Stanisława Iwanowskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.