Ogłoszenia parafialne III niedzieli Wielkiego Postu (20.03.2022)

• o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – przewodniczy ks. Tomasz, kapelan;
  • w zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy są do nabycia baranki wielkanocne.

1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, po Mszy św. wieczór uwielbienia.
  2. Droga Krzyżowa:

* w czwartek o 16.30 dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;

* w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych.

1. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie
    w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. W tym dniu podejmujemy modlitwę w obronie życia. Księga Adopcji Duchowej przy ołtarzu św. Anny.
  2. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach w ramach ogólnopolskiej akcji: Tak. Pomagam! organizuje zbiórkę żywności w dniach 25 i 26 marca. Zbiórki odbędą się w następujących sklepach: Paleo Proszowice i Opatkowice, Euro Jakubowice, Wierzbno i Igołomia, Biedronka oraz Lewiatan ul. 3 Maja 90. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”.

• w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym niejednokrotnie znajdują opiekę nasi bliscy.
  1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka:
    in. nowy numer Miłujcie się i Królowa Różańca, kartki wielkanocne, pamiątki do chrztu, książka p. Henryka Pomykalskiego – „Z dziejów Ziemi Proszowskiej”.
  2. Komitet Odnowy Zabytkowych Pomników na cmentarzu zgłosił do odnowienia figurę Matki Bożej tzw. Cygańskiej oraz zabezpieczenie figury Matki Bożej przy krzyżu misyjnym. Jeśli ktoś rości sobie prawo do tych figur lub zna takie osoby – prosimy o kontakt.
  3. W kwietniu ofiary ze światła wdzięczności na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Dziękujemy za okazywaną życzliwość wobec prowadzonych prac remontowo-konserwatorskich
    w naszej parafii i prosimy o modlitwę w intencji ich realizacji.

– w “Niedzieli”: Życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci.

– w “Gościu Niedzielnym”: O barbarzyńskiej wojnie i niezawinionym cierpieniu.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Włodarską, Helenę Kopeć, Joannę Garbacz, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.