Ogłoszenia parafialne Uroczystości Przenajświętszej Trójcy (12.06.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace i przesłane na konto parafialne; jak widać trwają prace w podwórzu plebanii i związane z nimi niedogodności, za które przepraszamy, a które potrwają do lipca. Dojście do kościoła alejkami od strony sióstr.
 • trwają prace w kaplicy Świętej Trójcy i przy kaplicy MB Różańcowej w Górce Stogniowskiej. W kaplicy św. Trójcy zakończony został V etap prac przy ołtarzu głównym; zamontowano okna, jutro rozpoczną pracę elektrycy, a następnie położony zostanie tynk wewnątrz kaplicy.
 • w ostatnim tygodniu zakończyliśmy obrzęd poświęcenia pól. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i udział w tym obrzędzie serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania za złożone ofiary, które zostały przeznaczone na prace przy zagospodarowaniu terenu plebanii;

     W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek, 13 czerwca, spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków i bliskich: o godz. 17.00 SP nr 1; o 17.30 SP nr 2 i SP Szczytniki.
 2. Również w poniedziałek o godz., 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców Stogniowic i Górki Stogniowskiej.
 3. We wtorek 14 czerwca o godz. 16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Przewodniczy Abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolskiw Ghanie.
 4. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało:
 • zapraszamy na Msze św. o godz. 30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
  • procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00. W procesji przejdziemy ulicami: Rynek, ul. Kościuszki, Kosynierów, Krakowską do kościoła – gdzie nastąpi zakończenie procesji. Ołtarz 1. na Rynku; ołtarz 2. obok SP nr 1; ołtarz 3. obok Banku Spółdzielczego; ołtarz 4. obok pomnika bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Prosimy o szersze włączenie się mieszkańców Proszowic w przygotowanie ołtarzy. Jest to nasze wspólne dzieło ku czci Jezusa Chrystusa obecnego
   w Najświętszym Sakramencie. Nasze mieszkania i domy ubieramy flagą narodową, papieską lub Maryjną.
 • dzieci z klas III zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych;
 • zapraszamy do asysty druhów strażaków, niosących feretrony i chorągwie;
 • w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 1. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 10 lipca. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia są pamiątki religijne i prasa religijna (m.in. Królowa Różańca Świętego, Promyk i Mały Gość). Można wesprzeć RADIO MARYJA oraz Telewizję TRWAM.
 2. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Różańcowe przesłanie Matki Bożej na obecne czasy.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Chrześcijaństwo zobowiązuje.
 3. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – w poniedziałek św. Antoniego;
  – we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  – w piątek św. Alberta Chmielowskiego.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janinę Cebulską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.