Ogłoszenia parafialne XII niedzieli zwykłej (19.06.2022)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom Stogniowic i Górki Stogniowskiej za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe; kolejne nabożeństwo fatimskie przygotowują mieszkańcy Kowar i Szczytnik;
 • dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, druhom strażakom za asystę, policji za bezpieczeństwo i wszystkim włączającym się w procesję Bożego Ciała;
 • dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza i przygotowanie kościoła do Sakramentu Bierzmowania, który przyjęło 121 młodych ludzi;
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii – te składane na tace i przesłane na konto parafialne; trwają prace w podwórzu plebanii i związane z nimi niedogodności przejścia, które potrwają do lipca. Dojście do kościoła od wikariatu alejką od strony sióstr.

     W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po Mszy św. wieczornej, a w oktawie Bożego Ciała również po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna.
 2. W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu – przy czwartym ołtarzu – poświęcenie wianków.
 3. W czwartek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się o uświęcenie kapłanów. Jest to święto patronalne członków Straży Honorowej. Msza św. w ich intencji w czwartek o godz. 18.00.
 4. W piątek 24 czerwca odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Dziurzyński, proboszcz z Koszyc. Podczas sumy odpustowej modlimy się w intencji Solenizantów noszących imiona: Janina, Jan, Piotr, Paweł.
 5. Piątek, to dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji społeczności SP nr 1, SP nr 2, SP Szczytniki i Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego o godz. 8.00.
 6. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na VI Noc Świętojańską. Początek na Rynku w piątek 24 czerwca o godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.
 7. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 swój jubileusz 50. lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Jerzy Sowa, salezjanin, urodzony w Proszowicach i pochodzący z naszej parafii.
 8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 10 lipca. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa religijna. Można wesprzeć darem serca RADIO MARYJA i Telewizję TRWAM.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:
  – we wtorek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika;
  – w piątek św. Jana Chrzciciela;
  – w sobotę Niepokalane Serce NMP.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Annę Borowicz, Roberta Zwierzchowskiego, Michała Zwolińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.