Ogłoszenia parafialne XIII niedzieli zwykłej (26.06.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii. Prace w podwórzu plebanii potrwają jeszcze kilka dni. Dojście do kościoła od wikariatu alejką od strony sióstr.

     W tym tygodniu:

 1. Rozpoczynają się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i zachowaniu Bożych przykazań.
 2. W najbliższy wtorek ponad 50-cio osobowa grupa z naszej parafii udaje się na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. W Fatimie będą polecać sprawy całej naszej parafii. Pakowanie bagaży do autokaru od 14.30 na Rynku. Wyjazd na lotnisko o godz. 15.00. Przypominamy o zabraniu zgłoszonego wcześniej dokumentu tożsamości, ważnego Unijnego Certyfikatu COVID lub ważnego negatywnego wyniku testu. Test można zrobić w Proszowicach we wtorek w godzinach wczesno-porannych.
 3. W środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Ofiary na tace, tzw. świętopietrze, są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko rano.
 5. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lipcu.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca:
 • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; spowiedź podczas Mszy św.;
 •  w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty; o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
 •  w czasie wakacji odwiedziny chorych księża wikariusze ustalają indywidualnie.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. W najbliższą niedzielę 3 lipca swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz – kapelan. Msza św. w jego intencji w sobotę o godz. 18.00.
 2. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa katolicka, m.in. nowy numer „Miłujcie się”.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych do udziału w dniach skupienia, które odbędą się od 26-28 sierpnia w Imbramowicach koło Skały. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz.14.00. Koszt-250 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Zaliczka w wys. 50 zł.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek MB Nieustającej Pomocy;

– we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

– w środę św. Piotra i Pawła, odpust w Koniuszy i Hebdowie.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Tadeusza Sokoła, Jana Pomykalskiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 10.00, Franciszka Gonciarza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, Edwarda Kobierskiego, którego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. W 77 r. życia i w 55r. kapłaństwa zmarł ks. Marian Haczyk. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w Sędziszowie w kościele parafialnym św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.