Ogłoszenia parafialne XIV niedzieli zwykłej (03.07.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii. Prace w podwórzu plebanii jeszcze trwają. Dojście do kościoła od wikariatu alejką od strony sióstr; w tym tygodniu w kaplicy św. Trójcy zakończony zostanie kolejny etap prac wewnątrz budynku: została wstawiona stolarka okienna, na części położone zostały tynki, podklejony strop i zakończony etap prac przy ołtarzu głównym. W przyszłym tygodniu kontynuowane będą prace przy kaplicy w Górce Stogniowskiej: podbicie fundamentów, impregnacja, wzmocnienie i częściowa wymiana belek; impregnacja i założenie podłogi. Zakończone zostały prace przy strukturze ołtarza głównego.  

     W tym tygodniu:

 1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy – życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i zachowaniu Bożych przykazań. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek:
 • 23 lipca do Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie;
 • 6 – 13 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę; Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną do 24 lipca. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl.
 • 17 – 20 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
 • W czasie wakacji w lipcu i sierpniu msze św. w kościele w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00;
 • kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek; sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii bezpośrednio po Mszy św. o 7.00 lub 18.00;
 • Msza św. w kaplicy szpitalnej w niedzielę o godz. 16.00.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca lipca. Jerycho Różańcowe od godz. 17.00.
 2. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa religijna.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych do udziału w dniach skupienia, które odbędą się od 26-28 sierpnia w Imbramowicach koło Skały. Koszt-250 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Zaliczka w wys. 50 zł.
 4. W prasie katolickiej m. in.:

– w “Niedzieli”: Proszowice znane w Watykanie. Ojciec św. otrzymał dwa obrazy: Matki Łaski Bożej z kaplicy św. Trójcy i Matki Bożej z Dzieciątkiem z kaplicy w Górce Stogniowskiej.

– w “Gościu Niedzielnym”: Święte wątpliwości.

 1. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską;

– w piątek św. Jana z Dukli.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jana Pomykalskiego, Franciszka Gonciarza, Edwarda Kobierskiego, Krzysztofa Kowalskiego, Zofię Pabiańczyk, Ryszarda Pawłowskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00; Ewę Laskiewicz, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.