Ogłoszenia parafialne XVI niedzieli zwykłej (17.07.2022)

Dzisiaj:

 • z radością informujemy, że 15 sierpnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej nasz parafianin, alumn Piotr Jan Czechowicz, złoży profesję wieczystą w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Prosimy o modlitwę w jego intencji o wytrwałość w powołaniu i świętość życia oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;
 • dziękujemy mieszkańcom Kowar i Szczytnik za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe; kolejne nabożeństwo fatimskie przygotowują mieszkańcy Makocic i Jakubowic;
 • do 4 sierpnia w pracy duszpasterskiej w naszej parafii będzie nam pomagał ks. Adrian;

     W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy, by włączyć się do pielgrzymek:
 • 6 – 13 sierpnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę; Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę
  z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną do 24 lipca.
 • 17 – 20 sierpnia pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu.
 2. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadectwo wiary.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Modlitwa błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach św. Prosimy Boga o opiekę nad nami i bądźmy wdzięczni za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. Złożone przy poświęceniu ofiary zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy.
 5. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice wspólnie z Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zaprasza na VI Festiwal „Święto ogórka”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 24.07.2022 r. od godz. 15.00 w Amfiteatrze Miejskim, ul. Parkowa 6. Szczegółowe informacje na plakatach.
 6. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

–  w piątek św. Marię Magdalenę;

– w sobotę św. Brygidę, zakonnicę i Patronkę Europy;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janusza Sadowskiego, Mariana Ziębę, Jerzego Tokarza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.