Ogłoszenia parafialne XVII niedzieli zwykłej (24.07.2022)

Dzisiaj:

  • rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach św. Prosimy Boga o opiekę nad nami i bądźmy wdzięczni za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. Złożone przy poświęceniu ofiary zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy.
  • dzisiaj Słowo Boże głosi i wspiera nas w posłudze duszpasterskiej ks. dr Artur Paweł Seweryn;

     W tym tygodniu:

  1. We wtorek o godz. 9.30 Msza św. w intencji czynnych i emerytowanych policjantów Policji Państwowej z racji ich święta, po jej zakończeniu uroczystości na płycie Rynku.
  2. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  4. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek św. Jakuba Apostoła;

–  we wtorek św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w modlitwie pamiętamy o babciach i dziadkach i składamy im najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia; zmarłe babcie i dziadków polecamy miłosierdziu Bożemu;

– w piątek św. Martę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

  1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jerzego Tokarza, Władysławę Głuszczyk, Zbigniewa Bożka, Marię Cebula, mamę ks. Krzysztofa Cebuli, który pracował w naszej parafii. Pogrzeb mamy ks. Krzysztofa w poniedziałek w Pińczowie w kościele św. Jana Ewangelisty o godz. 11.00. Osoby, które by chciały uczestniczyć w tym pogrzebie proszone są o zapisanie się w zakrystii celem umówienia właściwego autokaru. Przejazd jest bezpłatny. Wyjazd w poniedziałek o godz. 9.30 sprzed kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.