Ogłoszenia parafialne XIX niedzieli zwykłej (07.08.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii. Prace w podwórzu plebanii jeszcze trwają. W kaplicy św. Trójcy została wstawiona stolarka okienna, częściowo położone zostały tynki, podklejony strop i zakończony etap prac przy ołtarzu głównym. W kaplicy w Górce Stogniowskiej zostały podbite fundamenty, wymienione belki podwalinowe, zaimpregnowane legary i pozostaje założenie podłogi. Zakończone są prace przy strukturze ołtarza głównego. Za wszelkie dobro dziękujemy i prosimy o modlitwę w intencji prowadzonych prac;
 • wspiera nas w posłudze duszpasterskiej ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej;
 • podajemy do wiadomości, że decyzją ks. bpa Jana Piotrowskiego ks. Tomasz Kałuski, kapelan szpitalny, z dniem 1 sierpnia został mianowany proboszczem w parafii Sędziejowice; na obecną chwilę nie ma nowego kapelana, a w nagłych sytuacjach posługę wobec chorych sprawują księża z naszej parafii. Dziękujemy ks. kapelanowi za jego posługę w szpitalu i w parafii.

     W tym tygodniu:

 1. Przez codzienną modlitwę, udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. W piątek 12 sierpnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. W sobotę 13 sierpnia o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie, które przygotowują mieszkańcy Makocic i Jakubowic. Odbiór materiałów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice zaprasza wszystkich mieszkańców na Dożynki Gminy Proszowice, które odbędą się w niedzielę 14 sierpnia 2022 r. w Ogrodzie Pełnym Lawendy w Ostrowie. O godzinie 13.00 odbędzie się Msza Św. dziękczynna, po jej zakończeniu otwarcie uroczystości. Szczegółowy program dożynek znajduje się na plakatach i na stronie proszowice.pl.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych do udziału w dniach skupienia, które odbędą się od 26-28 sierpnia w Imbramowicach koło Skały. Koszt-250 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Zaliczka w wys. 50 zł.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 7. W piątek 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku w Proszowicach o godz. 10.30 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice ok. godz. 13.00 posiłki w stałych punktach sprzed pandemii. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to było i jest wpisane w tradycję naszej parafii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek św. Dominika, prezbitera;

– we wtorek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy;

– w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– w czwartek św. Klarę, dziewicę;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Martę Anielską-Siejka, Jana Gruszkę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.