Ogłoszenia parafialne XX niedzieli zwykłej (14.08.2022)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom Makocic i Jakubowic za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego
  i złożoną ofiarę na prace remontowe; kolejne nabożeństwo fatimskie przygotowują mieszkańcy Opatkowic i Szreniawy;

     W tym tygodniu:

 1. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji rolników naszej parafii w podziękowaniu za tegoroczne plony. Na każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców; ze względu na kramy ul. o. Rafała zamknięta.
 2. Również w dniu jutrzejszym w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej nasz parafianin, kleryk Piotr Czechowicz, złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Modlimy się w jego intencji prosząc równocześnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;
 3. W piątek 19 sierpnia podejmujemy pielgrzymów z diecezji tarnowskiej. Msza św. w parku o godz. 10.30 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Dla grup, które przechodzą przez Proszowice ok. godz. 13.00 posiłki w stałych punktach sprzed pandemii. Prosimy o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów jak to było i jest wpisane w tradycję naszej parafii. Spotkanie z osobami koordynującymi przygotowanie posiłku we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych do udziału w dniach skupienia, które odbędą się od 26-28 sierpnia w Imbramowicach koło Skały. Koszt-250 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy. Zaliczka w wys. 50 zł.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: biała szata i świece chrzcielne oraz pamiątki do ślubu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Wspominamy w tym tygodniu w liturgii:

– w środę św. Jacka, prezbitera;

– w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Andrzeja Rojewskiego, Mieczysława Kubika, Krzysztofa Kwietnia, Jarosława Babeckiego, Tadeusza Wołka, którego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.