Ogłoszenia parafialne XXII niedzieli zwykłej (28.08.2022)

W tym tygodniu:

 1. Decyzją ks. bpa Jana Piotrowskiego ks. Tomasz, kapelan szpitalny, został mianowany proboszczem w parafii Sędziejowice; nowym kapelanem w szpitalu w Proszowicach oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii został skierowany ks. Marcin.
 2. W czwartek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego każdego dnia podczas Mszy św.
 3. Od czwartku 1 września powraca porządek Mszy św. w ciągu roku, tzn. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września:
 • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji; 
 • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30;
 • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszej soboty;
 • odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę września od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 2. Piesza parafialna pielgrzymka do Mogiły w sobotę 17 września. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.
 3. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Tajemnicza obecność. Na Jasnej Górze czujemy się jak u siebie.

– w “Gościu Niedzielnym”: Sondaż: jaki jest najczęstszy powód odejścia Polaków od wiary?

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

– w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Juśko, Mariana Kałuzińskiego, Jerzego Piekarskiego, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Zdzisława Rojewskiego, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 13.00, Henryka Kurka, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.