Ogłoszenia parafialne XXIII niedzieli zwykłej (04.09.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii;
 • decyzją ks. bpa Jana Piotrowskiego ks. Maciej został zwolniony z obowiązków duszpasterskich i podejmuje pracę w Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie;
 • informujemy, że w związku z brakami kadrowymi księży, w naszej parafii na chwilę obecną w pracy duszpasterskiej pozostaje trzech kapłanów; ks. kapelan obecnie przebywa w szpitalu;
 • osoby, które zamówiły intencje Mszy św. w szpitalu prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii;
 • złożeniem podpisów w zakrystii lub w sklepiku w dzwonnicy możemy poprzeć inicjatywę „W obronie chrześcijan” obejmującą zmiany kodeksu karnego i zakładającą rozszerzenie karalności za zakłócanie nabożeństw i obrazę uczuć religijnych.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek uroczystość 83. Rocznicy bitwy pod Proszowicami. O godz. 9.00 w kościele Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny, poległych żołnierzy Armii Kraków. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz do kwatery żołnierzy polskich i złożenie kwiatów.
 2. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki od 8.00- 9.00 i od 16.00 – 18.00.
 3. W środę o godz. 18.00 modlimy się w intencji ministrantów i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie ministranckie w sali wikariatu z opiekunem ks. Tomaszem.
 4. We wtorek 13 września o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców Opatkowic i Szreniawy, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 5. W sobotę wyjazd pielgrzymkowy do Tuchowa dla osób przygotowujących posiłek dla pielgrzymów pieszej pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 17.00. Prosimy o weryfikację zapisu.

W najbliższą niedzielę:

 • na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla najmłodszych.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 2. Piesza parafialna pielgrzymka do Mogiły w sobotę 17 września. W zakrystii zapisy w celu ubezpieczenia grupy i zamówienia powrotnego transportu.
 3. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Otwierają domy i serca, czyli jak Proszowice podejmują pielgrzymów.

– w “Gościu Niedzielnym”: O lekarstwie na współczesne choroby Kościoła.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w czwartek Narodzenie NMP.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jerzego Piekarskiego, Zdzisława Rojewskiego, Henryka Kurka, Pelagię Tałach, Alicję Curyło, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Leokadię Chmielnicką, której pogrzeb również w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.