Ogłoszenia parafialne XXIV niedzieli zwykłej (11.09.2022)

Dzisiaj:

 • witamy w naszej parafii s. Gracjanę, która zastąpiła siostrę Elżbietę. Siostra Elżbieta została posłana do pracy w Busku Zdroju; dziękujemy za jej pracę z dziećmi, szczególnie z przedszkolakami i scholą. S. Gracjanie życzymy wielu łask w pracy w naszej parafii.
 • bp Jan Piotrowski prosi aby 14 września poprzez modlitwę wspólnotową i indywidualną wesprzeć duchowo walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji;
 • rozpoczynamy Tydzień Wychowania.Niech to będzie czas refleksji, a zwłaszcza wspólnotowej modlitwy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i w polskiej szkole;

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta rozpoczynająca kolejny rok formacji Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 2. Również w poniedziałek modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. We wtorek 13 września o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców Opatkowic i Szreniawy, których prosimy o oprawę liturgiczną.
 4. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i czwartki od 8.00- 9.00 i od 16.00 – 18.00.
 5. Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w niedzielę 18 września w związku z 5. Biegiem Proszowickim nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Proszowic w godzinach: od 14.30 do 17.30. Organizatorzy zwracają się z prośbą o nieparkowanie samochodów na Rynku od godz. 14.00 do zakończenia biegu. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia, proszą o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zaleceń służb zabezpieczających bieg.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, m.in. nowy numer „Królowa Różańca”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty oraz pamiątki do ślubu.
 7. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Czy można być chrześcijaninem, ale niepraktykującym? oraz w „Niedzieli kieleckiej”: Jak Proszowice pomagają pielgrzymom.

– w “Gościu Niedzielnym”: Wolno zapytać, tak jak to zrobił Jezus: „Dlaczego mnie bijesz?”.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w poniedziałek Najświętsze Imię Maryi;

– we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Dobranowicach;

– w czwartek NMP Bolesną;

– w piątek św. męczenników: Korneliusza , papieża i Cypriana, biskupa;


Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Alicję Curyło, Leokadię Chmielnicką, Aleksandra Makowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.