Ogłoszenia parafialne XXV niedzieli zwykłej (18.09.2022)

Dzisiaj:

 • dziękujemy pielgrzymom pieszej pielgrzymki do Mogiły za dar modlitwy w intencji parafii;
 • dziękujemy mieszkańcom Opatkowic i Szreniawy za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe; kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową przygotowują mieszkańcy Łaganowa, Szklanej i Górki Jaklińskiej;
 • Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że w związku z 5. Biegiem Proszowickim nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Proszowic w godzinach: od 14.30 do 17.30. Organizatorzy zwracają się z prośbą o nieparkowanie samochodów na Rynku od godz. 14.00 do zakończenia biegu oraz przepraszają za utrudnienia, proszą o stosowanie się do zaleceń służb zabezpieczających bieg.

W tym tygodniu:

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek i czwartek od 8.00- 9.00 i od 16.00 – 18.00.
 2. W piątek 23 września o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie formacyjne rozpoczynające przygotowanie do I Komunii Świętej. 
 3. W sobotę 24 września o godz. 16.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ, a o godz. 18.00 Msza Święta rozpoczynająca kolejny rok formacyjny Straży Honorowej. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Diecezjalny Opiekun Arcybractw Straży. 
 4. W sobotę 24 września 23. Rajd Pielgrzymkowy na św. Krzyż. Autokarem dojeżdżamy do Bielin i wraz z przewodnikiem udajemy się trasą ok. 8 km do Sanktuarium Świętego Krzyża. O 15.00 uczestniczymy we Mszy św. Wyjazd w sobotę 24 września o godz. 7.15 sprzed SP nr 1, powrót ok. 19.30, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii lub u sióstr uczących w szkole.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: świece chrzcielne, białe szaty, różańce do I Komunii św. oraz kalendarze na 2023 r., m. in. kalendarze rolnicze.
 6. 01 października 2022 roku odbędzie się 14. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W niedzielę 02 października 4. Małopolskie Święto Hodowców Zwierząt. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w ich intencji z okazji wspomnienia św. Franciszka.
 8. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Ciche odejścia. Są osoby, które żyją tak, jakby Boga nie było, zarzucają praktyki religijne po cichu, bez formalności. Czy sprawy wiary naprawdę przestają mieć znaczenie?

– w “Gościu Niedzielnym”: Kraj ufający Bogu. Kościół w Nikaragui przeżywa falę prześladowań.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy;
– w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę;
– w piątek św. Ojca Pio z Pietrelciny – kapłana.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.