Ogłoszenia parafialne XXVII niedzieli zwykłej (02.10.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła i bieżące sprawy parafii;
 • wspiera nas w posłudze ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży;
 • o godz. 12.30 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza „Zielononóżka” oraz poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia;
 • o godz. 13.00 Jesienny Piknik Strzelecki na placu za Amfiteatrem w Proszowicach;
 • o godz. 16.00 w sali wikariatu spotkanie uczestników pielgrzymki do Hiszpanii i Portugalii, która odbyła się w lipcu tego roku.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15. Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca października:
 • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.15;
 • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji;   
 • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.15;
 1. W piątek 7 października o godz. 16.00 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.
 2. W sobotę 8 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej nasz parafianin, kleryk Piotr Czechowicz przyjmie święcenia diakonatu. Modlimy się w jego intencji prosząc równocześnieo nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy uprzedzająco obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Będą rozprowadzane kremówki. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na duszpasterstwo młodzieży jako dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Siostry Kanoniczki. Ofiarami przy wyjściu z kościoła zapewniamy też stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece chrzcielne, białe szaty, różańce do I Komunii św. oraz kalendarze na 2023 r.
 5. W czwartek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św. o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. O przygotowanie liturgii prosimy mieszkańców Łaganowa, Szklanej i Górki Jaklińskiej. Teksty do odbioru w piątek po Mszy św. wieczornej. Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o trzymanie straży w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej w procesji.
 6. W niedzielę 16 października odbędzie się w naszej parafii dzień seminaryjny.
 7. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Bliżej życia z wiarą. Historia człowieka uratowanego przez Anioła Stróża.

– w “Gościu Niedzielnym”: „Wiara daje uspokojenie, dlatego jestem spokojny, bo wiem, że życie nie kończy się tu na ziemi” – powiedział kiedyś Franciszek Pieczka.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Franciszka z Asyżu;

– w środę św. Faustynę Kowalską, dziewicę;

– w piątek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy:  + Mariana Rzeźnika, Zuzannę Andrzejczyk, Mieczysława Goły, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; + Helenę Cikała, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.