Ogłoszenia parafialne XVIII niedzieli zwykłej (09.10.2022)

Dzisiaj:

 • uprzedzająco obchodzimy dzisiaj XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Są rozprowadzane kremówki. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na duszpasterstwo młodzieży jako dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Siostry Kanoniczki. Przy wyjściu z kościoła zapewniamy też stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży;
 • dziękujemy Zarządowi Banku Spółdzielczego w Proszowicach za wsparcie finansowe parafii;
 • wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej kleryk Piotr Czechowicz przyjął święcenia diakonatu. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15. Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 2. W środę 12 października modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. W czwartek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami miasta. Msza św. o godzinie 18.00, po niej procesja różańcowa. Modlimy się w intencji mieszkańców Łaganowa, Szklanej i Górki Jaklińskiej.
 4. W piątek 14 października w modlitwie różańcowej polecamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkół prosząc o Boże błogosławieństwo.
 5. W sobotę 15 października modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji Dzieci Utraconych.
 6. W najbliższą niedzielę modlimy w intencji WSD w Kielcach z racji dnia seminaryjnego. Ofiary na tace przeznaczone są na naszą diecezjalną uczelnię.
 7. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 18-19 października. Zwyczajowo prośba o zbiórkę warzyw skierowana jest do rolników, ale wszyscy bierzemy w tym udział. Zapraszamy do włączenia się w to wspólne dzieło odpowiedzialnych za rejony miasta, jak czynią to sołtysi wiosek. Spotkanie z sołtysami w piątek o 19.00 w budynku plebanii.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece chrzcielne, białe szaty, różańce do I Komunii św. oraz kalendarze na 2023 r.
 9. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. Nowopowstałe Rodzinne Centrum Zdrowia działające przy Szpitalu w Proszowicach zaprasza do korzystania z bezpłatnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Opieką otoczone są dzieci i dorośli. Pacjentom zapewnione są porady, badania diagnostyczne, szczepienia ochronne, promocja zdrowia i działalność profilaktyczna. By zostać pacjentem Rodzinnego Centrum Zdrowia należy przyjść na miejsce i wypełnić stosowną deklarację. Bezpłatny parking od ul. Szpitalnej naprzeciw stacji dializ. Centrum Zdrowia czynne w godzinach 8.00 – 18.00.
 11. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Kogo wychowuje polska szkoła? Patriotów czy kosmopolitów?

– w “Gościu Niedzielnym”: O religii w szkole i akcji „Żegnaj religio” pisze Franciszek Kucharczak.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

– w sobotę św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mieczysława Goły; Helenę Cikała, Danielę Kopeć, Mieczysławę Gądzikiewicz, Edwarda Kurę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, Stefanię Kozłowską, której pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.