Ogłoszenia parafialne XXIX niedzieli zwykłej (16.10.2022)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom Górki Jaklińskiej, Łaganowa i Szklanej za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę na prace remontowe; Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej dziękujemy za trzymanie straży w czasie nabożeństwa i niesienie Figury Matki Bożej w procesji. Dziękujemy wszystkich stałym czcicielom Matki Bożej Fatimskiej za dar wspólnej modlitwy i Policji za zabezpieczenie trasy procesji;
 • gościmy przedstawicieli naszego Seminarium. Bóg zapłać za ofiary na diecezjalną uczelnię.

W tym tygodniu:

 1. Spotkania formacyjne z uczniami klas ósmych do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą miały miejsce w kościele o godz. 16.30: w poniedziałek klasa 8a SP 1; we wtorek klasa 8b SP 1; w środę klasa 8c SP 1; w czwartek 8a SP 2; w piątek klasa 8b SP 2 i SP Szczytniki.
 2. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15. Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 3. Intencje Mszy św. na rok 2023 możemy zamawiać od wtorku w kancelarii parafialnej.
 4. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 18-19 października. Zwyczajowo prośba o zbiórkę warzyw skierowana jest do rolników, ale wszyscy bierzemy w tym udział. Zapraszamy do włączenia się w to wspólne dzieło.
 5. W najbliższą niedzielę w kaplicy w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących mieszkańców Górki Stogniowskiej, a dla zmarłych o życie wieczne.
 6. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Tym samym wspieramy też posługę ks. Antoniego na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 7. Od 26 października – 02 listopadaobowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 8. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale modlitwą indywidualną i wspólną modlitwą Kościoła podczas Mszy św. i ofiarowanej Komunii św., poprzez różaniec czy wypominki, w których wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu we wspólnocie Kościoła.
 9. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi będzie w kościele od 1 do 8 listopada o godz. 17.15.
 10. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka,
  świece chrzcielne, białe szaty, srebrne łańcuszki oraz kalendarze na 2023 r.
 11. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Rozwinięta sieć polskich parafii już odczuwa brak duszpasterzy.

– w “Gościu Niedzielnym”: Kim są diakoni stali?

 1. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego;
  – we wtorek św. Łukasza, Ewangelistę; w tym dniu modlimy się w intencji służby zdrowia – dziękujemy Bogu za ofiarną pracę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich służb, które posługują i troszczą się o chorych, cierpiących, przebywających w hospicjach i domach opieki.
  – w czwartek św. Jana Kantego, prezbitera;
  – w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Edwarda Kurę, Stefanię Kozłowską, Wiktorię Rokosz, Mieczysława Jarosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.