Ogłoszenia parafialne XXX niedzieli zwykłej

Dzisiaj:

 • Niedziela Misyjna. Wspieramy inicjatywę Światowego Dnia Misyjnego. Ofiary przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Do zabrania kartka pocztowa jako cegiełka na nowo powstającą parafię na Wybrzeżu Kości Słoniowej, którą tworzy ks. Antoni Sokołowski;
 • dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na WSD w Kielcach oraz dziękujemy sołtysom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki warzyw i rolnikom za dar serca;
 • o godz. 15.00 w kaplicy w Górce Stogniowskiej Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o życie wieczne.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15. Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 2. W środę nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci z przedszkola nr 1 z ul. Krakowskiej.
 3. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w listopadzie.
 4. Od 26 października – 02 listopadaobowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 5. W dniach 28 października – 02 listopada zostanie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul. Krakowskiej oraz ul. Armii Kraków. Zostaje ograniczona prędkość pojazdów do 30 km/h i ostrzeżenie o poruszających się pieszych na ul. Krakowskiej.
 6. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Informujemy również, że na parkingu wzdłuż ogrodzenia jest składowany materiał na dalsze prace w podwórzu plebanii. zwróćmy na to uwagę parkując samochody. Przypominamy, że ten parking nie jest parkingiem typu zaparkuj i jedź.
 7. Prosimy o położenie akcentu na stronę duchową uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Odnówmy w sobie łaskę uświęcającą, która pozwoli nam w Oktawie Wszystkich Świętych poprzez Komunię Świętą ofiarować za naszych zmarłych odpust zupełny, wyprowadzając tym samym jedną osobę zmarłą z czyśćca i pomóc osiągnąć dar Nieba.
 8. Na wypominki roczne składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi będzie w kościele od 1 do 8 listopada o godz. 17.15.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece chrzcielne, białe szaty, srebrne łańcuszki oraz kalendarze na 2023 r.
 10. W prasie katolickiej:

– w “Niedzieli”: Misje to nie egzotyczna wycieczka.

– w “Gościu Niedzielnym”: O powodach odchodzenia od Kościoła;

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w piątek św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Ewę Koza, Elżbietę Skuta, Ryszarda Krzysztofczyka, Krzysztofa Jednakiego, Małgorzatę Kokosińską, której pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu. Data zostanie podana w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.