Ogłoszenia parafialne XXXI niedzieli zwykłej (30.10.2022)

Dzisiaj:

 • rocznica poświęcenia naszego kościoła. O 17.15 Nabożeństwo różańcowe w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła;
 • dziękujemy Giełdzie Rolnej EK-ROL za posprzątanie alejek na cmentarzu.

W tym tygodniu:  

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św. Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku!
 2. Przez miesiąc listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. Porządek Mszy św. 1 listopada: w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00; w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00, po Mszy św. procesja z pięcioma stacjami modlitw za zmarłych.
 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna wokół kościoła.
 5. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.15 w kościele różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.
 6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii, 1 listopada na cmentarzu oraz w kancelarii. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 7. Dzisiaj i 1 listopada odbywać się będzie kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na naszym cmentarzu. Można zobaczyć efekt zeszłorocznej kwesty – odnowiona figura Matki Bożej tzw. Cygańskiej.
 8. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada:
  • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.15;
  • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
  • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca podczas każdej Mszy św.
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny;
  • o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę listopada od godz. 9.00.
   9. W najbliższą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca; ofiary na tace złożymy na prace remontowe.W dniach 20 – 26 listopada odbędą się w naszej Parafii Misje Parafialne, których celem jest umocnienie i odnowienie wiary w oparciu o sakramenty święte. Spotkania rekolekcyjne rozpoczną się w niedzielę 20 listopada według porządku niedzielnego, w tygodniu natomiast będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Wkrótce informacje na banerach i plakatach.
   10. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: Rzeczy ostateczne.

– w „Niedzieli”: Umieramy w Bogu, a nie w jakiejś próżni.

11. Wspominamy w tym tygodniu:
– w piątek św. Karola Boromeusza, biskupa. O godz. 6.30 Msza św. o Boże Błogosławieństwo dla p. Karola, naszego organisty z racji imienin.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Małgorzatę Kokosińską, Zofię Szczupider, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; Iwonę Zając, której pogrzeb w piątek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.