Ogłoszenia parafialne XXXII niedzieli zwykłej (06.11.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu:  

 1. W piątek 11 listopada – Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i 18.00. Będziemy w tym dniu modlić się o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny Polski oraz odśpiewamy Suplikacje.Na ten dzień ks. bp. udziela dyspensy.
 2. Również w piątek 11 listopada jest wspomnienie dnia, kiedy to arcybiskup gnieźnieński Jan Lipiński w 1640 roku dokonał podniesienia relikwii Sługi Bożego o. Rafała z Proszowic nazywając Go Błogosławionym. Chcemy modlić się o rychłą beatyfikację i kanonizację naszego Rodaka, a przez Jego przyczynę wypraszać potrzebne nam łaski.
 3. W sobotę 12 listopada modlimy się przez wstawiennictwo bł. księdza Józefa Pawłowskiego.
 4. W miesiącu listopadzie za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. W najbliższą niedzielę będzie obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Informujemy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony obok chrzcielnicy „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na kwiaty do kościoła oraz na doraźne akcje pomocowe.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Dzień Otwarty propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego odbędzie się 22 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Proszowicach.
 8. W dniach 20 – 26 listopada odbędą się w naszej Parafii Misje Parafialne, których celem jest umocnienie i odnowienie wiary w oparciu o sakramenty święte. Spotkania rekolekcyjne rozpoczną się w niedzielę 20 listopada według porządku niedzielnego, w tygodniu natomiast będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 9. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: Co czwarty Polak doświadcza samotności.

– w „Niedzieli”: Jakie znaczenie dla dusz czyśćcowych ma podejmowana za nie modlitwa?

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w środę poświęcenie bazyliki na Lateranie;

– w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w piątek św. Marcina z Tours, biskupa;

– w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Szczupider, Iwonę Zając, Irenę Bielecką, Honoratę Niedźwiecką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.