Ogłoszenia parafialne XXXIII niedzieli zwykłej (13.11.2022)

Dzisiaj:

 • obchodzimy 6. Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca do zatrzymania się nad problemem ubóstwa i do solidarności z potrzebującymi. Niech wyrazi się to przez modlitwę i dzieła miłosierdzia. Każdego miesiąca ofiary ze skarbony obok chrzcielnicy „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na kwiaty oraz na doraźne akcje pomocowe;
 • dzisiaj również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym tygodniu:  

 1. Po wieczornych mszach św. modlimy się nowenną za wstawiennictwem o. Rafała w intencji misji parafialnych, które odbędą się w dniach 20 – 26 listopada br. Ich celem jest umocnienie i odnowienie wiary w oparciu o sakramenty święte. Spotkania misyjne rozpoczną się w najbliższą niedzielę 20 listopada według porządku niedzielnego, w tygodniu od 21 – 26 listopada będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 2. W poniedziałek 14 listopada o godz. 18.00 Msza Święta z udziałem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, po jej zakończeniu modlitwa uwielbienia.
 3. W piątek 18 listopada o godz. 16.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie poświęcone modlitwie za zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa chór parafialny z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej.
 5. Również w przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece chrzcielne, białe szaty, srebrne łańcuszki oraz kalendarze na 2023 r.
 7. W każdy 3. piątek miesiąca jest czuwanie Margaretek w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Dzień Otwarty propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego odbędzie się 22 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Proszowicach.
 9. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: O tym, czego uczy nas historia mówi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski. Do tego numeru „Gościa” dołączona jest płyta z kolekcji „Biblia Audio”.

– w „Niedzieli”: Od kanonizacji Jana Pawła II nasiliły się ataki na jego osobę. Komu zależy na oczernianiu świętego papieża?

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– w czwartek św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;

– w piątek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę;

– w sobotę bł. Salomeę, zakonnicę;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Komendę, Wandę Nadolską, Henryka Czechowicza, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.