Ogłoszenia parafialne II niedzieli Adwentu (04.12.2022)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • dzień pomocy w wymiarze duchowym i materialnym Kościołowi na Wschodzie; na ten cel w tym miesiącu zostaną przeznaczone ofiary ze światła wdzięczności obok ołtarza Matki Bożej i obok obrazu Jezusa Miłosiernego;
 • apelujemy, by nie odkładać spraw duchowych, szczególnie spowiedzi na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Podczas każdej Mszy św. jest obecny kapłan w konfesjonale. Spowiedź z pomocą księży z dekanatu będzie w środę 14 grudnia;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Sugerowana w tym roku ofiara Caritas – od 10 zł;
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom, kierownictwu i pracownikom sklepów EURO, BIEDRONKA, LEWIATN i PALEO oraz wolontariuszom za dar serca w trakcie świątecznej zbiórki żywności „Tak, pomagam”. Zebrano łącznie ok. 1,5 tony artykułów spożywczych. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 

W tym tygodniu:  

 1. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00; po roratach Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP; dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00;
 2. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o 6.00, 7.00 i 18.00; o godz. 12.00 tam, gdzie będziemy możemy skorzystać z Godziny Łaski dla świata.
 1. W piątek 9 grudnia o godz. 16.00 poświęcenie medalików. Zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. Myśl przewodnia: Jak zbudować duchową odporność.
 2. W zakrystii zgłaszamy do odwiedzin chorych, do których nie chodzimy w 1. sobotę miesiąca.
 3. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, kalendarze na 2023r., lampiony adwentowe, opłatki i świece Caritas.
 4. W tym tygodniu panowie organiści udadzą się z opłatkami w Proszowicach na ulice: Partyzantów – bloki, Rynek, Kilińskiego, Królewska, o. Rafała.
 5. Mieszkańcy miejscowości i ulic odwiedzanych do tej pory przez Siostry, a zatem: Jakubowice, Górka Stogniowska, Stogniowice, Łaganów, Górka Jaklińska, Jazdowiczki, ul. Leśna, Zagrody Królewskie, Kleszczyńskiego, Słoneczna, Słoneczna, Królowej Jadwigi, Królowej Bony proszeni są o nabywanie opłatków w zakrystii lub w domu sióstr. Biorąc opłatki od sióstr pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich cenną całoroczną posługę w naszej parafii.
 6. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: Wiara w Kościół jest częścią Credo. Co oznacza wierzyć w Kościół?

– w „Niedzieli”: Jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny?      

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

            – w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Halinę Sowę, Czesława Pietrasa, Mirosława Bujakowskiego, którego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.