Ogłoszenia parafialne niedzieli chrztu Pańskiego (08.01.2023)

Dzisiaj:

 • kończy się czas Bożego Narodzenia;
 • pamiętajmy o przyrzeczeniach chrzcielnych i w modlitwie o naszych rodzicach, chrzestnych i kapłanach, którzy przez chrzest wprowadzili nas do wspólnoty Kościoła.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek, 09 stycznia, przypada 81. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Józefa Pawłowskiego. O godz. 15.00 przy pomniku na skwerze modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za parafię przez wstawiennictwo naszego Rodaka;
 2. W czwartek, 12 stycznia, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. Spotkanie formacyjno-modlitewne z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania spośród uczniów klas ósmych w kościele o godz. 17.00:
 • we wtorek klasa 8a SP nr 2;
 • w środę klasa 8b SP nr 2;

SP nr 1 w przyszłym tygodniu. Na spotkanie kandydaci przynoszą swoje indeksy.

 1. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. o 18.00 rodziny i mieszkańców miejscowości:
 • we wtorek Jakubowice;
 • w środę Kowary;
 • w czwartek Opatkowice;
 • w piątek Gniazdowice i Podgórze;
 • w sobotę Jazdowiczki i Szklana;

Dziękujemy za spotkania, wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i Parafii, te składane podczas spotkań i przesłane na konto parafialne.

 1. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o 18.00 towarzyszył nam będzie zespół wokalny zorganizowany przez p. Krzysztofa, organistę. Wykona kilka kolęd, a po Mszy św. kantatę pt. ”Pierwsza kolęda” Johna Petersona. Zapraszamy do kolędowania i wysłuchania kantaty.
 2. Tych, którzy w ostatnim roku zamieszkali na terenie naszej parafii prosimy, by w kancelarii parafialnej zgłosili swoje przybycie. W myśl Prawa Kościelnego jest się parafianinem parafii, na terenie której dana osoba zamieszkuje ponad miesiąc, z zamiarem dłuższego przebywania. Nie jest brany pod uwagę adres zameldowania czy parafia chrztu czy I Komunii św. Liczy się aktualne zamieszkanie. Również w przypadku pogrzebu zgłaszamy ten fakt do parafii zamieszkania, a nie kierujemy się miejscem pochodzenia, zameldowania czy posiadania grobu na cmentarzu.
 3. Prosimy nie opierać krzeseł o ściany, ławki czy grzejniki. Skąd wziąłeś, tam odnieś.
 4. W prasie katolickiej:
  – w „Niedzieli”: Czy w dzisiejszym świecie są możliwe małżeństwa trwające „aż do śmierci”?
  – w „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek poświęcony Benedyktowi XVI.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Henryka Koperczaka, Jerzego Mydlaka, Krystynę Nowak, Stefanię Krępa, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; Alfredę Gorczyca, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za tych zmarłych, prosimy  uczynić to wcześniej, w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.