Ogłoszenia parafialne niedzieli Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki (01.01.2023)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i telewizji Trwam.
 2. W czwartek, 5 stycznia, o 19.00 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach koncert: „Świątecznie z Dobrą Energią” w wykonaniu chóru „Dobra Energia”. Wstęp wolny.
 3. W piątek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli: porządek Mszy św. niedzielny;
 • po raz dziewiąty odbędzie się w Proszowicach Orszak Trzech Króli. O godz. 11.45 zbiórka przy Szkole Podstawowej nr 2, a następnie przemarsz ulicami miasta do kościoła na Mszę świętą o godz. 12.30. Około godz. 14.00 w Centrum Kultury w Proszowicach Przegląd Grup Kolędniczych;
 • na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kreda i kadzidło do nabycia w sklepiku.
 1. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia:
 • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek, w Uroczystość Trzech Króli, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy o godz. 630i o 1800; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
 • w sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty;
 • w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których chodzimy w I sobotę, i tych którzy zostali zgłoszeni do odwiedzin świątecznych. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana z Komunią Świętą.
 1. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na Mszę św. kolędową parafian:
  • we wtorek Górka Jaklińska;
  • w środę Łaganów;
  • w czwartek Szreniawa;
  • w sobotę Makocice;

Dziękujemy za dar spotkania, wspólną modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii.

W najbliższą niedzielę:

 • święto Chrztu Pańskiego – na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Tych, którzy w ostatnim roku zamieszkali na terenie naszej parafii prosimy, by w kancelarii parafialnej zgłosili swoje przybycie. W myśl Prawa Kościelnego jest się parafianinem parafii, na terenie której zamieszkuje się ponad miesiąc, z zamiarem dłuższego przebywania. Nie jest brany pod uwagę adres zameldowania czy parafia chrztu, I Komunii św. czy bierzmowania. Istotny jest fakt aktualnego zamieszkania.
 2. W roku 2022 w naszej parafii zmarły 142 osoby; sakrament małżeństwa zawarło 31 par; sakrament chrztu został udzielony 60 dzieciom.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wspominamy w tym tygodniu:

     – w poniedziałek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Grażynę Stokowiec, Annę Opyt, Jana Makowskiego, byłego Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Liturgia pogrzebowa będzie miała miejsce w kościele parafialnym, po jej zakończeniu w kondukcie pogrzebowym przejdziemy na cmentarz. W czwartek o g. 13.00 pogrzeb zmarłego Stanisława Dąbka. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za zmarłych, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu, zarówno w tych jak i w innych przypadkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.