Ogłosznia parafialne Uroczystości Narodzenia Pańskiego (25.12.2022)

Dzisiaj:

 • dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w roratach i śpiewie Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Nowenny do Dzieciątka Jezus i tym samym wpisali się w dziedzictwo wiary pokoleń naszej parafii;
 • dziękujemy tym, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2023 Roku złożyli nam życzenia. Wdzięczni za pamięć zapewniamy o naszej modlitwie;
 • dziękujemy s. Sebastianie, ks. Tomaszowi, p. Krystynie, rodzinie Trętko za przygotowanie wystroju kościoła na czas Bożego Narodzenia;
 • dziękujemy chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną podczas Pasterki.

W tym tygodniu:  

 1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Decyzją ks. bpa Ordynariusza ofiary na tace składamy na uczelnie katolickie. Porządek Mszy św. niedzielny.
 2. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w styczniu.
 3. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – suplikacje i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

W najbliższą niedzielę:

 • Nowy Rok 2023. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo i modlitwa w intencji małżonków jubilatów – jubileusze zgłaszamy w zakrystii;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe;
 • w najbliższą niedzielę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza członków i sympatyków na spotkanie opłatkowe o godz.19.00 w salce wikariatu.
 1. Z powodu zmniejszonego stanu liczebnego kapłanów w naszej parafii i związanej z tym fizycznej niemożności przeprowadzenia kolędy w tradycyjnej formie, od 28 grudnia zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Dopełnieniem niech będzie wspólna modlitwa w domu. 28 grudnia zapraszamy mieszkańców Stogniowic, 29 grudnia mieszkańców Szczytnik, 30 grudnia mieszkańców Górki Stogniowskiej.
 2. Ściany i grzejniki nie są przeznaczone do opierania krzeseł. Krzesła prosimy odnosić na miejsce do tego przeznaczone i nie opierać ich o ściany, ławki czy grzejniki. Skąd wziąłeś, tam odnieś.
 3. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: Czy warto modlić się o cuda?

– w „Niedzieli”: Na pytania o Boże Narodzenie odpowiada ks. prof. Waldemar Chrostowski.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Jana Apostoła; w modlitwie pamiętamy o bp. Janie, Pasterzu diecezji;

– w środę Świętych Młodzianków, męczenników.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Piotra Pasternaka, Władysława Nowaka, Adolfa Dziurę, Stanisława Wojasińskiego, Grażynę Stokowiec, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.