Ogłoszenia parafialne IV niedzieli Adwentu (18.12.2022)

Dzisiaj:

 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia w zakrystii. Świecę świąteczną Caritas można po wigilii lub w święta zapalić na grobie swoich najbliższych na cmentarzu;
 • opłatki są do nabycia u sióstr.

W tym tygodniu:  

 1. W związku z dalszym stanem chorobowym księdza Tomasza i Andrzeja oraz ze spowiedzią w Koniuszy, Żębocinie i Sierosławicach, w tym tygodniu:
 • kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy pilne prosimy zgłaszać bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.00;
 • chorych, którzy zostali zgłoszeni do odwiedzin z Komunią św., odwiedzimy w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Termin zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 1. W sobotę 24 grudnia:
 • ostatnie roraty; modlimy się o Boże błogosławieństwo dla uczestniczących w nich osób;
 • nie będzie Mszy św. o godz. 18.00;
 • z pierwszą gwiazdą zasiądziemy do Wigilii, którą rozpoczynamy modlitwą za żywych i zmarłych, następnie odczytujemy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia;
 • Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 23.40, o północy Pasterka.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Z powodu zmniejszonego stanu kapłanów w naszej parafii i związanej z tym fizycznej niemożności przeprowadzenia kolędy w tradycyjnej formie, od 28 grudnia zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Dopełnieniem niech będzie wspólna modlitwa w domu. Informacja o Mszach św. kolędowych zostanie umieszczona w gablotach i na stronie internetowej. 28 grudnia zapraszamy mieszkańców Stogniowic, 29 grudnia mieszkańców Szczytnik, 30 grudnia mieszkańców Górki Stogniowskiej.
 3. 1 stycznia 2023r. podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo i modlitwa w intencji małżonków jubilatów – jubileusze zgłaszamy w zakrystii.
 4. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki, kalendarze książkowe i ścienne, lampiony adwentowe, opłatki i świece Caritas.
 5. Ściany i grzejniki nie są przeznaczone do opierania krzeseł. Krzesła prosimy odnosić na miejsce do tego przeznaczone i nie opierać ich o ściany, ławki czy grzejniki. Skąd wziąłeś, tam odnieś.
 6. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: Na czym polega grzech pierworodny i co jest jego istotą.

– w „Niedzieli”: Tajemnica Jezusa ciągle trwa i jest uobecniana w sakramentalnym życiu Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Aleksandrę Ceś, Katarzynę Siemińską, Piotra Pasternaka, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; Władysława Nowaka, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 13.00; Adolfa Dziurę, którego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.