Ogłoszenia parafialne II niedzieli zwykłej (15.01.2023)

Dzisiaj:

 • prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, Róże Żywego Różańca naszej parafii, Margaretki, Siostry Kanoniczki i każdego, komu droga jest nasza parafia, o dziesiątek różańca jako modlitwę w intencji projektu, wniosków i planów dotyczących naszej parafii w wymiarze duchowym i materialnym. Mamy na myśli projekty dotyczące kościółka św. Trójcy, kaplicy w Górce Stogniowskiej, przestrzeni wokół plebanii i naszej świątyni. Środki finansowe są ważne, ale najważniejsza jest modlitwa i duchowy szturm do nieba. W psalmie 127 czytamy: Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Raz jeszcze prosimy o modlitwę.
 • podczas Mszy św. o 18.00 towarzyszył nam będzie zespół wokalny zorganizowany przez Krzysztofa, organistę. Zespół wykona kilka kolęd, a po Mszy św. kantatę pt. ”Pierwsza kolęda” Johna Petersona. Zapraszamy do kolędowania i wysłuchania kantaty.

W tym tygodniu:

 1. Spotkanie formacyjno-modlitewne z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania spośród uczniów klas ósmych SP nr 1 o 17.00 w kościele: w poniedziałek klasa 8a; we wtorek klasa 8b; w środę klasa 8c; na spotkanie kandydaci przynoszą swoje indeksy.
 2. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. o 18.00 rodziny i mieszkańców ulic:
 • we wtorek ul. Partyzantów blok 33 i 33a;
 • w środę ul. Partyzantów blok 39 i 41;
 • w czwartek ul. Partyzantów (domy); Wiślana, Wolności, Trójcy Świętej;
 • w piątek Kościuszki, Dębowiec, Biechońskiego;
 • w sobotę Krakowska, Armii Kraków, Szpitalna;

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i Parafii, te składane podczas spotkań i przesłane na konto parafialne.

 1. W środę, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W piątek, 20 stycznia, odbędzie się czuwanie Margaretek w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd o godz. 18.00 sprzed kościoła.
 3. W najbliższą niedzielę, 22 stycznia, odbędzie Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej z terenu powiatu proszowickiego. Konkurs odbędzie się w Centrum Kultury w Proszowicach od godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmuje Dom Kultury do 18 stycznia. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc ograniczona.
 4. W czwartek 26 stycznia od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. 3 Maja 70 w Proszowicach odbędą się badania USG i Doppler. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 5. Charytatywny Bal dla Hospicjum w Miechowie odbędzie się 18 lutego br. w restauracji PLANETA w Charsznicy. Szczegóły na plakacie.
 6. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, nowy numer „Trwajcie w miłości” oraz „Królowa Różańca”.
 7. W prasie katolickiej:
  – w „Niedzieli”: Co zrobić, by modlitwa była skuteczna?
  – w „Gościu Niedzielnym”: O przyczynach braku wiary u młodzieży mówi prof. Kaja Kaźmierska.
 8. Wspominamy w tym tygodniu:
  – we wtorek świętego Antoniego, opata;
  – w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  – w sobotę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Pawła Potęgę, Józefa Gudowskiego, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.