Ogłoszenia parafialne III niedzieli zwykłej (22.01.2023)

Dzisiaj:

 • prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, Róże Żywego Różańca naszej parafii, Margaretki, Siostry Kanoniczki i każdego, komu droga jest nasza parafia, o dziesiątek różańca przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych jako modlitwę w intencji wniosków i planów dotyczących naszej parafii w jej wymiarze duchowym i materialnym. Mamy na myśli projekty dotyczące kościółka św. Trójcy, kaplicy w Górce Stogniowskiej, przestrzeni wokół plebanii i naszej świątyni. Środki finansowe są ważne, ale najważniejsza jest modlitwa i duchowy szturm do nieba. W psalmie 127 czytamy: Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą;
 • dzisiaj naszą uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. o 18.00 rodziny i mieszkańców ulic:
  • we wtorek Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Reja, Nowa;
  • w środę Królewska (bloki i domy);
  • w czwartek Wesoła, o. Rafała, Grzymały Siedleckiego, Parkowa, Zacisze, Zamkowa, Brodzińskiego i Zielona;
  • w piątek Źródlana, Jagiełły, Kilińskiego, Rynek, Głowackiego, Kosynierów, Mieszkowskiego;
  • w sobotę 3 Maja (domy i bloki) i ul. Biały Krzyż;

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i Parafii, te podczas spotkań i te przesłane na konto parafialne.

 1. W czwartek, 26 stycznia, od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. 3 Maja 70 w Proszowicach odbędą się badania USG i Doppler. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 2. Również w czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lutym.
 3. W piątek, 27 stycznia, po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, pielęgniarki i położne oddziału ginekologii szpitala w Proszowicach zapraszają kobiety na „Białą niedzielę” od 10.00 – 15.00 na trzecim piętrze szpitala.
 5. Charytatywny Bal dla Hospicjum w Miechowie odbędzie się 18 lutego br. w restauracji PLANETA w Charsznicy. Szczegóły na plakacie.
 6. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, nowy numer „Trwajcie w miłości”, „Królowa Różańca”, świece do chrztu i gromnice. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

– w czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w sobotę św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Annę Krzek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.