Ogłoszenia parafialne IV niedzieli zwykłej (29.01.2023)

Dzisiaj:

 • obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Mimo, iż istnieje skuteczna terapia, to nadal w najuboższych rejonach świata żyją i cierpią ludzie trędowaci. W tym miesiącu ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej i obok obrazu Jezusa Miłosiernego przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom, którzy posługują wśród trędowatych.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. o 18.00 rodziny i mieszkańców:
  • w poniedziałek Kopernika (domy i bloki); Okulickiego;
  • we wtorek Kleszczyńskiego, Królowej Jadwigi, Królowej Bony, Zagrody Królewskie, Leśna (bloki i domy), Słoneczna;

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i Parafii, te składane podczas spotkań i przesłane na konto parafialne.

 1. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice zapalamy w czasie burzy i światło gromnicy towarzyszy osobie umierającej. Prosimy, aby Chrystus – Światłość przeprowadził daną osobę przez ciemność śmierci. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tace na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą w intencji projektu, wniosków i planów dotyczących naszej parafii w jej wymiarze duchowym i materialnym; nadal prosimy o dziesiątek różańca przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych jako modlitwę troski o kształt duchowy i materialny naszej parafii;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że istotą I piątku miesiąca jest uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. Oczywiście do warunków pierwszych piątków miesiąca przypisana jest też szczera spowiedź i właściwa postawa naszej przemiany. Sama tylko spowiedź, bez uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św., jak stało się to zwyczajem, nie stanowi o zadośćuczynieniu Panu Jezusowi za grzechy swoje i świata;
  • w I piątek miesiąca modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy z naszej diecezji;
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP; po jej zakończeniu  nabożeństwo Pierwszej Soboty; a o 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • odwiedziny chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę lutego od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: pamiątki do chrztu i ślubu, świece do chrztu i gromnice. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam. 
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Jana Bosko;

– w piątek św. Błażeja, poświecenie świec i jabłek przeciw chorobom gardła;

Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Włodzimierza Pelichowskiego, Igora Olendra. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.