Ogłoszenia parafialne V niedzieli zwykłej (05.02.2023)

 

Dzisiaj:

 • składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i modlitwie kolędowej. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła i Parafii, te podczas spotkań i te przesłane na konto parafialne oraz dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca. To dzięki Wam mogą być planowane i realizowane zadania parafii w jej wymiarze duchowym i materialnym. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek, 07 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, telewizji Trwam i Radio Maryja oraz w intencji ofiarodawców naszej parafii.
 2. W sobotę, 11 lutego, za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes polecamy chorych i tych, którzy się chorymi opiekują.
 3. Również w sobotę 11 lutego br. o godz. 12.00 na Rynku w Proszowicach odbędzie się Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W związku z tym wydarzeniem Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice informuje, że ze względu na przewidywany udział licznych gości i widzów, już od piątku kierowcy i mieszkańcy centrum miasta muszą się spodziewać utrudnień w organizacji ruchu. Całe centrum miasta zostanie zamknięte dla ruchu w sobotę o godz. 8 rano. Organizatorzy uprzejmie proszą również mieszkańców o nieparkowanie samochodów na parkingach okalających płytę Rynku już od godz. 15.00 w piątek 10 lutego. Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Gminy i Miasta Proszowice.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Promyczek dla dzieci, Promyk Dobra, pamiątki do chrztu i ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 5. W zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy po super promocyjnej cenie kalendarz rolnika, a w nim m.in.: co i kiedy siać na działce? Jakie środki na odporność? Kit pszczeli niejednego rozweseli.
 6. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Komu przeszkadzają kapliczki?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Duchowy prawie-testament. Jak Benedykt XVI postrzegał Kościół.
 7. Wspominany w liturgii tego tygodnia:
  – w piątek św. Scholastykę, dziewicę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Celinę Syguła, Ireneusza Kurę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.