Ogłoszenia parafialne VI niedzieli zwykłej (12.02.2023)

Dzisiaj:

 • przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego modlimy się w intencji naszej parafii oraz za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii;
 • ofiary z tego miesiąca ze światła wdzięczności, ze skarbony św. Antoniego i ze światła Bożego Miłosierdzia będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym.

W tym tygodniu:

 1. W piątek 17 lutego o godz. 16.00 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Również w piątek, 17 lutego, odbędzie się czuwanie Margaretek w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd o godz. 18.20 sprzed kościoła
 3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 4. W zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy po promocyjnej cenie kalendarz rolnika.
 5. W dwóch odrębnych terminach, tj. 4-5 marca oraz 15-16 kwietnia odbędą się w naszej parafii weekendowe (sobota – niedziela) katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na pierwszy termin tylko w kancelarii parafialnej do 28 lutego br. w godzinach jej otwarcia, tj. we wtorki i czwartki w godz. od 8.00 – 9.00 i od 16.00 do 18.00.
 6. Informujemy raz jeszcze, że w myśl Prawa Kościelnego parafianinem jest osoba, która mieszka na terenie konkretnej parafii ponad miesiąc, z zamiarem dłuższego przebywania. Nie liczy się adres zameldowania czy parafia chrztu. Przypominamy, że ci którzy od kliku miesięcy lub od kilku lat mieszkają w Krakowie lub gdzie indziej, a zameldowani są w Proszowicach, należą do parafii aktualnego zamieszkania i powinni ten fakt zgłosić do właściwego proboszcza miejsca.
 7. Prosimy nie opierać krzeseł o ściany, ławki czy grzejniki.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Czy można zrozumieć cierpienie?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Cuda, których Bóg dokonuje w Lourdes.
 9. Wspominamy w liturgii tego tygodnia:

– we wtorek świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Adama Turka, Pawła Gawrona, którego pogrzeb w czwartek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Józefa Pawłowskiego:

„Wszechmogący Wieczny Boże! Dzięki Ci składamy za dar życia i świętości naszego Rodaka błogosławionego Józefa z grona 108 męczenników czasu II wojny światowej. Kierujemy dziś wzrok i serce ku błogosławionemu księdzu Józefowi, wspaniałemu wychowawcy młodzieży i nade wszystko wychowawcy całych pokoleń kapłańskich. Ku temu, który potrafił być wobec młodych prawdziwym i dobrym ojcem. Polecamy Ci Boże wszystkie rodziny naszej parafii. Niech dzięki wstawiennictwu naszego Błogosławionego będą domowymi ogniskami, w których płonie ogień miłości do Ciebie i każdego człowieka. Niech będą prawdziwą szkołą życia, szkołą pięknego człowieczeństwa, kuźnią charakterów i miejscem odkrywania tych wartości ducha, bez których życie ludzkie jest puste, nijakie i złe. Naucz nas Panie, że życie wtedy ma sens jeżeli odkrywamy swoje powołanie i konsekwentnie je realizujemy, że niemożliwe jest dobre życie bez ducha ofiary i poświęcenia. Daj Panie siłę i Twoją moc, aby świadectwo nasze było zawsze czytelne, abyśmy promieniowali blaskiem Twojej światłości i innym ukazywali, że Pan Bóg jest dobry. Przez orędownictwo naszego Błogosławionego, syna ziemi proszowskiej, prosimy Cię Panie o błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej, wszelkich naszych dobrych poczynań i zamiarów. Prosimy Cię, obdarz błogosławionego księdza Józefa pełną chwałą ołtarzy. Amen.”