Ogłoszenia parafialne VII niedzieli zwykłej (19.02.2023)

W tym tygodniu:

 1. Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do trzech posiłków w ciągu dnia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Pościmy i modlimy się w intencji pokoju na świecie.
 2. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się Księga Trzeźwości. Osoby uzależnione od alkoholu zachęcamy do odnowienia przyrzeczeń trzeźwościowych. Każdy kolejny dzień bez alkoholu dla uzależnionych, to małe zwycięstwo.
 3. Ofiarami ze Środy Popielcowej oraz ofiarami ze światła wdzięczności, skarbony św. Antoniego i światła Bożego Miłosierdzia za pośrednictwem CARITAS pomagamy potrzebującym w Syrii i Turcji, a także w Ukrainie.
 4. Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5 % na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji. Informacje na plakatach w gablocie, na stronie parafii oraz na ulotkach przy bocznych ołtarzach.
 5. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w marcu.
 6. Droga Krzyżowa:

* w czwartek o 16.30 dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;

* w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych.

 1. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o godz. 17.15.
 2. W najbliższą niedzielę o 12.30 „Roczki”. Zapraszamy dzieci urodzone w lutym ubiegłego roku.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, w promocji kalendarz rolnika.
 2. W dwóch odrębnych terminach, tj. 4-5 marca oraz 15-16 kwietnia odbędą się w naszej parafii weekendowe (sobota – niedziela) katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Na pierwszy termin zostały jeszcze 4 miejsca. Zajęcia w sobotę 4 marca od godz. 9.00 z przerwami na kawę/herbatę do godz. 16.00; w niedzielę od godz. 9.00 – 10.30, udział we Mszy św. o godz. 11.00 i po jej zakończeniu rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w katechezie.  
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Czy wystarczy być porządnym człowiekiem, żeby dostać się do nieba?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Proch z nadzieją. Jaka jest symbolika popiołu?

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Pawła Gawrona, Natalię Cała, Zofię Zachara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.