Ogłoszenia parafialne I niedzieli Wielkiego Postu (26.02.2023)

Dzisiaj:

 • o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

W tym tygodniu:

 1. Spotkanie formacyjno-modlitewne z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania spośród uczniów klas ósmych SP nr 1 o godz. 17.00 w kościele: w poniedziałek klasa 8a; we wtorek klasa 8b; w środę klasa 8c; na spotkanie kandydaci przynoszą swoje indeksy.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP; o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • w piątek spowiedź podczas Mszy św.
  • ks. Tomasz i ks. Andrzej odwiedzą chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę marca od godz. 9.00, ks. proboszcz odwiedzi chorych w poniedziałek 6 marca.
 1. Burmistrz GiM Proszowice zaprasza w piątek 3 marca br. na godz. 14.00 do Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach na spotkanie poświęcone rocznicy Powstania Styczniowego.
 2. 4 i 5 marca odbędą się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Rozpoczęcie w sobotę o 9.00 w sali wikariatu, wejście od ul. 3 Maja. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
 3. Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5 % na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji. Informacje na plakatach w gablocie, na stronie parafii oraz na ulotkach przy bocznych ołtarzach.
 4. Policja Powiatowa przypomina, by zwracać uwagę na znaki drogowe, szczególnie w rejonie Rynku na zakaz wjazdu.
 5. Droga Krzyżowa:

* w czwartek o 16.30 dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;

* w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla wszystkich.

 1. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o godz. 17.15.
 2. W ostatnim czasie nasza parafia złożyła ofiary:
  • dla misjonarzy posługującym trędowatym;
  • dla Sióstr klauzurowych naszej diecezji;
  • dla potrzebujących w Syrii i Turcji oraz w Ukrainie z ofiar składanych na tacę w Środę Popielcową oraz z ofiar ze światła wdzięczności i Bożego Miłosierdzia i skarbony św. Antoniego; Bóg zapłać za życzliwość.

W najbliższą niedzielę:

 • dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary ze światła wdzięczności i światła Bożego Miłosierdzia z marca będą przeznaczone na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, w promocji kalendarz rolnika.
 2. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w sobotę św. Kazimierza, Królewicza.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Wielki Post jest zadaniem. Jak je dobrze wypełnić?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Andrzej Grajewski podsumowuje rok rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janinę Górecką, Zofię Dąbrowską, Leszka Nowaka, Mieczysławę Hołda, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00, Longinę Górską, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00, Martę Hołda, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Mariana Miotła, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.