Ogłoszenia parafialne II niedzieli Wielkiego Postu (05.03.2023)

Dzisiaj:

 • składamy podziękowanie za złożone dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary na potrzeby kościoła i parafii;
 • dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary ze światła wdzięczności i światła Bożego Miłosierdzia z marca będą przeznaczone na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi chorych z comiesięczną Komunią Świętą.
 2. Spotkanie formacyjno-modlitewne z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania spośród uczniów klas ósmych SP nr 2 o godz. 17.00 w kościele: w poniedziałek klasa 8a; we wtorek klasa 8b i SP Szczytniki oraz pozostali uczniowie; na spotkanie kandydaci przynoszą swoje indeksy.
 3. W środę obchodzimy Dzień Kobiet – modlimy się za matki, żony, babcie i siostry.
 4. W piątek, 10 marca, po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NS Pana Jezusa.
 5. W najbliższą niedzielę w ramach akcji „Pola nadziei” przedstawiciele hospicjum w Miechowie będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz działalności ośrodka, w którym opiekę znajdują niejednokrotnie nasi bliscy.
 6. Również w najbliższą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Krzysztof Wieliczko, paulin; rekolekcje będą trwały do środy 15 marca włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W środę 15 marca Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 9.00, 11.00 – z udzieleniem sakramentu Naszczenia Chorych, 16.00 i 18.00. Spowiedź w środę 15 marca pół godziny przed każdą Mszą św. Znajdźmy czas na odnowę.
 7. Siostry Kanoniczki od 2007 r. prowadzą Dom Obrony Życia w Pisarówce na Ukrainie. Proszą o pomoc materialną dla matek z dziećmi, którymi się opiekują oraz dla ubogich rodzin z Pisarówki i okolic, którzy proszą Siostry o leki, żywność i środki higieniczne. Dary można przynosić do domu Sióstr do końca marca, od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 – 19.00. Lista potrzebnych rzeczy dostępna jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 8. Caritas Diecezji Kieleckiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5 % na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji. Informacje na plakatach i ulotkach przy bocznych ołtarzach.
 9. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, nowy numer „Królowa Różańca”, pamiątki do chrztu, w promocji kalendarz rolnika.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej m. in.
  – w “Niedzieli”: Dlaczego Bóg nie powstrzymał pierwszego człowieka od grzechu?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Uczmy się od Czechów.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mieczysławę Hołda, Longinę Górską, Martę Hołda, Mariana Miotłę, Albinę Regnowską, Elżbietę Kondela, Mariana Grodowskiego, Stanisławę Praszkiewicz, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.